Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportnak álljak...

Milyen küzdősportnak álljak neki, ha azt szeretném, hogy viszonylag rövid idő alatt el érjek valamit?

Figyelt kérdés
Olyan sportot szeretnék tanulni, amivel pár hónap edzés után, pl. egy utcai kötekedésben felül tudok kerekedni. Arra gondolok, ha belém kötnek az utcán, akkor mi az, amivel megtudom magamat védeni és ezt a tudást egy rövid idő alatt el is tudom sajátítani.
2017. szept. 4. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Hát pár hónap azért nem nagy csoda, de a leggyorsabban egyértelműen a Boxban fejlődsz, mivel abban van a legkevesebb technika, illetve kiváló is az oktatása. Az utcai Gazsi és Dénes ellen pedig tökéletesen elég az, ha tudsz ütni, aztán heló. Úgyhogy azt ajánlom. A későbbiekben viszont, ha komolyabb harcos akarsz lenni, akkor csatolj hozzá mondjuk egy Thai Boxot, vagy valami testharci stílust, például Judo, vagy Birkózás.


A Box amúgy az állóharc alapja, így egyértelműen jó kezdés, de a későbbiekben jó, ha kiegészíted.

2017. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik. Amelyik edzőterem vagy edző ezt ígéri neked az le akar húzni pénzzel.


Ezt nem lehet gyorstalpalón megtanulni :D Rengeteg rutin kell a bunyóhoz. Ahhoz hogy ilyen magabiztos lehess én azt mondom 8-10 év a minimum.

De már 2-3 év után is lesz használható tudásod.

D

2017. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyelj, Honvéd, fél év Box után előrébb van, mint a semmit nem sportoló nagyszájú paraszt páwagyerek. Neki meg ez kell. Persze, hogy nem egy életbiztosítás, de azt nem ad semmi. Nem kell 8-10 év ahhoz, hogy egy horoggal megfektess egy átlag embert. Átlag ember engem sem tud már nagyon megütni, pedig 4 hónapja Boxolok, előtte másfél évet Wing Tsunoztam, illetve fél évet Taekwondooztam. Bárhogy nézem, ezek alapján nem vagyok egy nagy ninja, de annyit gyakoroltam otthon privátban, illetve verekedtem minden haverommal, akivel csak lehetett, hogy átlag ember már nem igazán tud megütni. És a kérdezőnek ez kell, illetve az is tagadhatatlan, hogy egy olyan stílusban gyorsabban lehet fejlődni, amiben kevesebb technika van. Ilyen feltételek mellett, ami a kérdezőnek kell a legjobb szerintem a Box lehet. Szóval azt nyomja, mert mindenképpen jól jár vele, illetve meg mert abban valóban gyorsabban fejlődik az ember. Fél év után meg szerintem jobb esélyei vannak egy átlag ember ellen, mintha nem csinált volna semmit.
2017. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!