Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot tanulnak...

Milyen küzdősportot tanulnak a katonák?

Figyelt kérdés

Hazánkban és máshol. Van olyan aki esetleg szolgált és tudna erről mesélni ? Érdekelne. Mi a különbség egy ilyen harctudás és egy civil bunyós között.


Egy éles helyzeteket megélt katona mit tudna kezdeni egy mma-ssal mondjuk vagy akár egy boxolóval ?



2017. okt. 22. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A harcművészet önmagában életforma. A Harcművész öntudatos, fegyelmezett, figyelmes, tudásával soha vissza nem élő ember. A küzdősportolóknál hasonló a helyzet, bár vannak, akik az elméleti oldalát nem veszik figyelmebe, sokkal inkább a gyakorlati tudás a fontos, amivel gyakran vissza is élnek akár. Aki igazán komoly tudással rendelkezik, az sosem áll bele egy bunyóba sem az utcán, legalábbis nem olyannal, aki minumum vele egyenrangú ellenfél. Alapjába véve az általad említett "ilyen harctudás" és a civil bunyós között az a különbség, hogy én, mint aki valamennyire tud valami keveset a küzdősportokról, tanultam egy keveset, simán verlek téged, mint civil bunyóst, még 32 évesen is. De nyilván eszembe sem jutna, hogy verekedjek veled, vagy kipróbáljam a különbségeket... A katonaság és a küzdősport edzés nem hasonlítható össze, felesleges is szerintem.
2017. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó de miért, mi a különbség ?
2017. okt. 22. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Országa válogatja , de kb "speciálisan a katonáknak kitalált rendszert" , ám akadnak olyan harcművészetek is köztük amelyeket civilek is tanulhatnak : Jiu Jitsu , thai box , judo ... ... ...
2017. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!