Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Számszeríjjal és mérgezett...

Számszeríjjal és mérgezett nyíllal miért tilos vadászni?

Figyelt kérdés

1996. évi LV. törvény


a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról


68. § (1)149 E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:


a) a mérgezett hegyű és robbanó fejű nyílvessző;


b) a számszeríj;



2017. nov. 25. 03:48
 1/4 anonim ***** válasza:

ami most eszembe jutott-

kilövöd a mérgezett nyilat,nem találod meg,viszont mondjuk az egerek megtalálják,az egész szőrük tiszta méreg lesz és mielőtt kinyiffannának egy védett bagoly,vagy egy sas elkapja.

a sas megeszi és a méregtől az is megmurdál.

2017. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A számszeríjat nem igazán értem, viszont mérgezett nyílvesszővel szerintem azért nem szabad, mert mi van ha esetleg valaki megtalálja, hazaviszi és megeszi? Robbangatni pedig nem lehet, ahhoz engedély kell.
2017. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A mérgezett nyilat megértem, viszont a számszeríjat én sem érte, hogy miért.
2017. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Azért, mert eleve tilos engedély nélkül vadászni, ezek az eszközök azért vannak külön is kiemelve, mert emberre, háziállatra, vagyontárgyra is veszélyesek. Így ha ezekkel vadászol, akkor nem csak orvvadászatért, hanem tiltott vadászati eszköz használatáért is elmeszelnek.

Ráadásul ezekkel az eszközökkel hivatásos, engedéllyel rendelkező vadászok számára is tiltott a vadászat, mivel gyakorlatilag emberi élet kioltására alkalmas eszközök, viszont a birtoklásuk kevésbé ellenőrizhető, mint a vadász lőfegyvereké.

2018. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!