Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért érzem ilyen nehéznek a...

Miért érzem ilyen nehéznek a bokszkesztyűmet?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja járok thai box edzésre, vettem egy Venum márkájú 12 unciás kesztyűt, és nagyon nehéznek érzem, lassú vagyok benne. Ez csak azért van mert kezdő vagyok és technikátlan? Nagy különbség van 10 és 12 uncia között?

A másik kérdésem pedig az lenne hogy van-e különbség box és thai box kesztyű között? Ha igen, mi? Amatőr bokszmeccsen származhat belőle problémám hogy thai box kesztyűvel indulnék?



2017. dec. 13. 22:07
 1/2 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

A thaibox és boxkesztyu közöttt nincs különbség, a thaiboxosok (így én is) ökölvívó kesztyűben küzdünk. A boxolók a szabályrendszer szerint mérkőzésen 12 unciás, a thaiboxosok 10 unciás kesztyűt kell hogy használjanak. A 12 unciás keszytűnek nagyobbnak is kell hogy legyen a súlya mert nagyobb méretű maga a kesztyű, vastagabb az anyaga, merevebbnek is kell lennie. Emiatt főleg kezdőként igencsak belassulsz tőle, de idővel ez fel is gyorsul meg erősödsz, gyorsulsz ha azzal edzel. A technikára figyelj oda, és egy idő után egyre gyorsabb leszel.

2017. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bokszolók is 10 unciásat használnak versenyre
2023. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!