Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A birkózás mennyire hatékony...

A birkózás mennyire hatékony utcán?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni, elkezdem akkor is ha annyira nem csak azért ez is plusz pont.

2018. febr. 19. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon jól alkalmazható
2018. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Mások véleményére is kíváncsi vagyok!
2018. febr. 19. 18:41
 3/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyobb meglepetést lehet okozni egy jó fogással/le a földre, mivel szinte mindenki arra számít,hogy ütni fogsz, ha már olyan a helyzet.
2018. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Boxrec ***** válasza:
100%
Jó, de én mellé megtanulnék minimum egy kicsit bokszolni, mert ha valaki jól tartja az ütő-rúgó távot ráadásul képzett is akkor bajban vagy.
2018. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, kösz!
2018. febr. 19. 21:42
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Felejtsük már el ezt az utcán mennyire hatásos dolgot. Utca, edzés két külön dolog. Nem a stílus számít, hanem az ember. Simán dumával is vágtam már ki magamat mikor próbáltak kirabolni.

Birkózás meg pont nem lenne hatásos az utcán. Mire a közelébe mennél megkésel vagy megkéselnek a rabló/rablók, mivel késsel fognak menni ellened.

2018. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"Birkózás meg pont nem lenne hatásos az utcán. Mire a közelébe mennél megkésel vagy megkéselnek a rabló/rablók, mivel késsel fognak menni ellened." Igaz , ha fegyverrel támadnak rád , akkor semmilyen pusztakezes rendszer nem nyújt 100%-os esélyt . De most tételezzük fel hogy egy az egy ellen kell kiállnia pl egy disco előtti területen , vagy benn a helyiségben . Fegyver nélküli harc esetén a testharc stílusok erősen dominálnak . Fordult már elő a történelemben hogy egy striker elbízta magát , gondolván hogy mire a birkózó hozzá ér , ő addig fejbe térdeli , eltáncol , leüti stb . Ám mégis sokszor az állóharc művelője koppant a betonon .
2018. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 palilaci ***** válasza:
58%
Minden olyan kepesseget fejleszt, amivel nagyobb esellyel johetsz ki "gyozteskent" egy mar kialakult szar helyzetbol. Ezt a keselos meg dolgot hagyjuk mar. Meg a kali/eskrimasok is tobb ev utan, max bottal vagy szinten kessel tudnanak hatasosan vedekezni egy keses tamado ellen. Az ilyen onvedelmi rendszerek kescsavargatasai meg bullshitek. Utcara semmi nem keszit fel.
2018. febr. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

,,Igaz , ha fegyverrel támadnak rád , akkor semmilyen pusztakezes rendszer nem nyújt 100%-os esélyt"


Az utcán mikor kiakarnak rabolni soha nem lesz fegyvertelen a támadód, már késsel a kezében fog felszólítani téged az értékeid átadására. Sose lesz olyan szituáció, hogy fegyvertelen lesz a támadód. A kés meg olyan, hogy még nem profi kezekben is halásos tud lenni.

2018. febr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Írtam is hogy fegyveres támadás esetén felejtős a pusztakezes rendszer . Mind az aikido , krav és társai kézzel a kés ( vagy egyéb "művégtag" ) ellen baromságai csak a teremben működnek sérülés mentesen . Utcán felszeletelnek mint a párizsit . Lerövidítve . Eszköz ellen , eszközzel érdemes felvenni a harcot .


Ám én nem is a rablókról " beszéltem" hanem egy összeszólalkozásból történő konfliktusról ( persze itt sem kizárt hogy az egyik fél kést ránt pl ) . Amiben arról van szó hogy ki a faszább gyerek . Erre pedig nagyon is alkalmas a birkózás .


De még egyszer a gyengébbek kedvéért . Fegyver ellen csakis a fegyver a nyerő ötlet ( vagy a tipli ) . Míg ha " kiskakas" fightról van szó oda igenis jó a birkó ( persze még jobb ökölvívással megspékelve ) .

2018. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!