Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Túrázáshoz milyen ruha szükséges?

Túrázáshoz milyen ruha szükséges?

Figyelt kérdés

2018. szept. 20. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Réteges ruha a legjobb, és persze az se utolsó szempont, hogy strapabíró, vízálló legyen. A sima utcai ruha, utcai cipő nem sokáig bírja a gyűrődést.

Ami engem illet, én egyenruhában túráznék, és magammal vinném a vegyvédelmi öltözéket is.

2018. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én egy zöld katonai nadrágban túrázom, amelynek víztaszító tulajdonsága van. Ehhez szoktam felvenni egy hosszú szárú katonai bőr bakancsot. Felső ruházat meg időtől függ. Kabátból katonait, túrára készült kabátot, vagy vadaszboltban kaphatot ajánlok, amelyek elég strapabíróak. Semmiképpen ne olyat, ami hétköznapi viseletre való...

Nem kell a legdrágabbat venni mindenből, a lényeg, hogy jó ár-érték arányban vásárolj be.

2018. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én cserkész vagyok ezért elég sokszor szoktam túrázni. De ami legfontosabb az a cipő. Legyen kényelmes, zárt és vízhatlan. Nem jó úgy végiggyalogolni x km-ert, hogy már az első km-nél feltörte a cipő a lábad. A réteges öltözettel egyetértek, de nem kell katonai ruhában túrázni... Nadrágnak érdemes hosszút húzni egyrészt az idő miatt, de ha meleg van akkor sem feltétlenül rossz ha hosszú nadrágban túrázol pl. egy csalánosba nem egy kellemes rövidnadrágban belemenni. De lehet farmer, melegítő, cica nadrág, mindegy csak kényelmes legyen fölülre majdnem mindegy, hogy mit húzol, de ha hideg lesz mindenképp valami meleget húzzál amiben mozogni is tudsz. Ami még fontos az a kalap. Tudom mostanában már nincs olyan meleg de akkor is jó ha van. Legyen még nálad esőkabát és rengeteg víz! Egy túrázásnál nagyon sokat kell inni. Nehéz elhinni, de van olyan ismerősöm aki napi fél litert iszik de egy túra alkalmával legalább 2-őt.
2018. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ merre, mikor túrázol.


A legfontosabb a cipő, ami mindenképp túracipő legyen, vagy még inkább bakancs, előre be kell törni és időt, pénzt kell rá szánni, hogy meglegyen a megfelelő. Én mondjuk pont bele választottam, a cipő bírja a strapát, viszont 15-20 km után töri a lábam mint a baj, most tervezek újat venni.


A cipőn kívül a többi majdhogynem utcai öltözet is lehet, attól függően, merre megy az ember. Én nyáron is hosszú nadrágot veszek, mert jobban lehet gázolni a gazban és kevésbé mászik bele kullancs, meg egyéb bogarak. Persze nem árt, ha nem csúszik le menet közben (jártam így, elég hülye dolog lejtőn lefelé menet) vagy van rajta elég zseb. De kisebb túrára sima farmerban is elmegyek ha nem kell nagyon mászni.


Felső ruházatot, pólót, pulóvert szoktam vinni. Pólóból mindig viszek több csere darabot. Jó érzés túra végén tisztát venni. Illetve esőkabát alatt én úgy beizzadok, hogy úszik vízben a ruhám, itt is érdemes csere ruha.


Táskának kezdetben jó egy sima táska amiben elfér minden. De hasznosabb egy zsebekkel teli túratáska. Előnyös aminél tud szellőzni a hátad és derékra lehet szíjazni mert akkor nem gerincre terhel egész úton.


Fejvédelemnek én egy sima pólót szoktam "arabosan" a fejemre kötni. Előnye, hogy felfogja az izzadtságot, ami így nem folyik a szemembe, takar nyakra, fülre. Eddig bevált 45-40 fokban is.

2018. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja és igen, víz. Az legyen legalább 1,5-2 liter. Persze évszakfüggő, hideg időben kevesebb fogy, bár pótolni muszáj sokat, de nyáron 2 liter minimum kell egy 15-20 km-es szakaszra. Illetve érdemes előre tájékozódni az újratöltési lehetőségekről, kutak, források, boltok.


Nincs annál rosszabb, mint víz nélkül tűző napon végignyomni 15+ km-t.

2018. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
24%

Sokszor elgondolkodom azon,hogy egyes emberek ennyire ostobák.És eddig telik a gondolatviláguk.Persze nem akarok pálcát törni senki felett sem.

De ha meztelen menne túrázni,hamar rájönne,hogy alul öltözött.Ha éhes lenne akkor ennie kellene,ha szomjas akkor inni.És azt gondolom,hogy nem 2 éves az illető.

2018. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21:46...agyvérzést ne kapjál azért...
2018. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A cipő tényleg lényeg, de azért a zokni se mindegy, én az elvart sarkú futó zoknikat ajánlom. A cipőre időt kell szánni, be kell törni, nekem volt olyan cipő ami fél évembe került mire normálisan betört. Naponta felveszi az ember meloba menet, azon a néhány kilóméteren szépen bekopik, utána lehet neki nyomni, addig viszont önkinzás. Nyáron a szandál se rossz, én spec 40 km feletti távoknál ált viszek váltó cipőt, meghálálja a láb. A salomon cipőket ha ki tudod fizetni akkor nem lesz velük gondod.


Ruházat időjárás függő. Nadrág többnyire ízlés dolga, én farmerban is lenyomok 30 km-t, nem gond, nem kell tulzásba vinni. A felsőöltözet sokkal fontosabb, több rétegű legyen, ilyen időben polár cuccok jók, pláne olyan ami nem fix hanem szelőző részek vannak rajta. Nekem a magas nyakúakra van igényem a torkom hamar megfázik, így nem kell sálat vinnem pluszban. Vannak olyan kabátok amiknél például honaljban zipzár van, felfelé menet lehuzod, had szelőzzőn, ha fázol akkor meg vissza felhuzod.


Fontos lehet még a táska, vannak olyanok amiknél űgyelnek a hát szellőztetésére, persze plusz pénzért.


Egy alap felszerelést decatlonban simán megveszel alsógatyától a cipőn át a sapkáig. Sapkából a decatlonos polárok jöttek be, pici, simán zsebre vágja az ember, könnyű, tőkéletesen a fejre simul miközben -5 alatt is elég meleg és olcsó.

2018. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én a bakancsot javaslom. Bőr, vízálló - ebből a legjobb az amerikai rendőr és katonai bakancsok (Obsit Military boltban 25.000-30.000 ft). Nadrágnak oldalzsebes katonait hordok, pl a térképet mindig oda teszem, hogy kéznél legyen. Kullancsok és aljnövényzet miatt, hosszúnadrág alap. Felső réteges öltözetnek: póló, thermo pulcsi (Decathlonban nagyon jók vannak), kabát. Kedvencem még a dél-szláv háborúban használt taktikai mellény, mivel a 6 tárzsebeibe pont elfér egy-egy fél literes palack, sok zsebes, hálós - így nyáron egy pólóra simán felvehető, hogy ne izzadjunk hátizsákkal.
2018. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A szmokingnál bármi jobb!
2018. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!