Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » H A L I! Ajánlanátok nekem...

H A L I! Ajánlanátok nekem lovardát? Könyvet? Boltot? Bővebben lenn

Figyelt kérdés
első kérdésem, hogy milyen lovardák vannak főleg a budai oldalon Budapesttől inkább északabra Visegrádig amit ajánlotok! Második kérdésem hogy ismertek e jó lovas könyvet ( lovaglásról, nem olvasmány, mese stb. )? A harmadik, kérdésem, hogy az Aranypatkó lovardában milyen árak vannak? Negyedik és az egyik legfontosabb hogy ugyanezen a teruleten van e olcsonak mondhato jo minosegu bolt ha nem is olcso de jo minosegu?

2019. febr. 19. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Lovardát sajnos nem tudok ajánlani - de mindenképpen jófelé gondolkodsz, h ha Visegrád irányában keresel, mert arra szép terepek vannak.

Könyv... hát magyar nyelven őszintén nemigazán vannak...a Mezőgadasági Kiadó megjelentetett egy Lovasakadémia sorozatot, mindenféle témában (westerntől kezdve az angol stílusig, patkolás, stb.), abból h ha kezdő lovas vagy (kérdésedből ítélve igen), ajánlom a “Jól képzett ló” illetve a “jól képzett lovas” címűeket, h ha haladóbb leszel, akkor az Endrődy féle “A militaryló kiképzése” címűt. Ami még jó, és egy más nézőpontot mutat, az a Philippe Karl - Lókiképzés, nézetkülönbségek c.könyve, győnyőrű a könyv maga is - és sokat lehet belőle tanulni. Úgy nagyjából ki is merül a magyar nyelvű irodalom - a többi egy fosch. Ajánlom, h tanulj meg (jól) angolul - remek könyvek vannak!

Aranypatkó lovardában az árakat nem tudom (3-4e/órával mindenképp számolj) - de őszintén... olyan sittes h sztem oda ne menj. Azért a környezet is fontos, de ott még a lovak is lelakottak. Ha igazán jót akarsz, akkor a Pachl lovardájába menj, Piliscsabára (P.jászfalura írja a címet, de csabán van) - ultrapro edzők vannak és a lovak is jók - ha oda bekerülsz, jó kezekben vagy.

A bolt... A Szentendrei úton van egy, Imagine lovasáruház (vagymi) a neve - hát az olcsónak nem olcsó. De minőségi dolgaik vannak. Amúgy meg: nagylovas. Ott van a legnagyobb választék (bár nem tudom, h mit szeretnél venni).

2019. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!!! Kobakot, mellényt, cipőt, kesztyűt, nadrágot vennék.
2019. febr. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!