Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kialakítású kerékpár...

Tarja12 kérdése:

Milyen kialakítású kerékpár ajánlott túlsúlyos személyeknek?

Figyelt kérdés
Éppen kerékpár választás előtt állok de nem tudom hogy az én 125kg- tömegen milyen féle-fajta kerékpár viselné el amit főként föld úton ritkábban aszfalton használnék
2019. júl. 27. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mtb jöhet számításba. Valami túlépitett darab.
2019. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9 éve ennél nagyobb súllyal ültem egy cross trekkingre. Azóta is bírja. Országútit, fitneszt, karbon villást talán kerülném. A többi szerintem bírni fogja. Gyártó szokott megadni súly korlátot.
2019. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A földút miatt irtam mtb-t.

Ha aszfalton haladnál többet akkor irtam volna cross/trekinget.

2019. júl. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sima földútra bőven jó egy trekking is. Én sok mindent megjártam vele gond nélkül. Teleszkóp van, gumi szélesség is elég, amíg nincs mély homok vagy sár. MTB is megfelel terméazetesen, azzak kicsit merészebb helyeken is el lehet menni, vagy rossz úton gyorsabb lehet, mert jobban csillapít. Cserébe aszfalton kicsit lassabb. Geometriától függően egy mtb-n lehet laposabb a testtartás, amit szokni kell.
2019. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Cross, trekking, mtb(azon belül én a 29"-preferálom.)


De amúgy 125 kg nem nagy súly, nem terheled meg vele különösebben a gépet... Gondolj csak arra, mikor pl egy 90kgos sportoló mtb vel ugrik egyet ép pl 1meter magasból ér földet, ott az a 90kg meg tud ám sokszorozódni... A gépek mégis bírják...

+ Ha dagadt vagy, akkor te is kevesebbet tudsz kihozni magadból... Álítom, hogy kisebb terhelést kap az a bringa alattad, mint egy fürge 70kg-os alatt...

2019. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Vázat milyen anyagból érdemes nézni? Alu vagy acél?
2019. júl. 28. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Alu. Az acél sokkal nehezebb és rozsdásodhat is. Az acélnak két előnye van, nem fárad el olyan könnyen (nem reped), és jobban elnyeli a rezgéseket, ami vékony gumival sokat javít a komforton.
2019. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én az acélt javasolnám, főleg túlsúllyal sokkal kényelmesebb egy acélváz mint egy alu... Dehát nem hiszem, hogy bármelyik gyártó gyárt jelenleg acéllal bringát.

Az aluval sincs gond, csak merevebb...

Nekem amúgy fa vázas bringáim vannak, de én megszállott asztalos vagyok :D

2019. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: Gyártanak acél vázakat, csak sajnos két szélsőség létezik. A legolcsóbb kategóriában van jelen (pl. Csepel Landrider), és a prémium kategóriában, ahol viszont sok százezres gépekről beszélünk. A középkategóriában szinte egyeduralkodó a keleti aluváz.

Két acél gravelt tudok, mindegyik borsos áron, elég alap cuccokkal szerelt: Kross Esker 4.0 és Trek 520.

2019. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na pont most sikerült hozzájutnom egy ősrégi acél merida vázhoz, építem is at rá a munkába járósomat :)
2019. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!