Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy mérettel kisebb cyclocross...

Egy mérettel kisebb cyclocross vázat érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy biciklit, de minden mérettáblázat szerint nekem egyel nagyobb kéne, mint amit kinéztem. 193cm magas vagyok cipő nélkül és 92cm a belső lábhosszam. A bicaj egy 58as Cube Nuroad(maga az üléscső 55cm) 575mm felsőcső, 385mm reach, 190mm fejcső és 609mm stack.

Régen is vágyam volt egy ilyen, most pedig le van árazva és pont benne van a keretben.


Mik lennének a hátulütői ha egyel kisebb vázat vennék? Nem néznék ki furán rajta? Tudom ez másodlagos, de mégsem szeretnék égig húzott nyereggel mozogni. 23 éves vagyok, szóval már nem nagyon növök.


köszönök szépen minden választ.



#kis vázméret #cube nuroad #magas ember kis váz
2019. aug. 1. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki. Az a legjobb.

Nekem nemrég lett meg az új mtb, 190 centi vagyok. Mérettáblázat alapján nekem az XL-es váz kellett volna, viszont csak L-es volt, ezért az lett. Nem érzem, hogy kicsi lenne, a nyeregcsövön még bőven tudnék is emelni, teljesen kényelmes így 600 km után is (mondjuk ez ugye más).


Szóval ezt Neked kell érezni. Jó tekerést majd az új cangával!

2019. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Van az ajánlott méret és van ami valóban megfelelő. Ez csak probaval tudhatómeg.

A bár nem hiszem,hogy jellemző lenne de a kisebb vázon jobban görnyedsz. Egy idò után fájhatnak:derék,hát,válak.

2019. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szlory ***** válasza:
100%

Volt alattam Nuroad, 189 centivel az 56-os méret. Kicsi volt. Nem azonnal veszed észre, hanem ha mondjuk elmész vele egy napra. Pedig az országúti Cube-okból az 56 még megfelelő, néha stucnit kellett 1-gyel hosszabbat.


Szerintem neked a 193-hoz ugyanez lesz a helyzet az 58-cal. Mármint hogy határeset, hosszabb stucnival (meg szódával) elmegy.


Ha ritkán vagy nem mész olyan kiruccanásra, ami 1 napos vagy hosszabb, akkor a helyedben egész nyugodtan elmennék megnézni, megvenni. Ha lesznek túráid, akkor jobb volna megállapodni tesztvezetésben, akár fizetnék is érte bérletet vagy valami, hogy nálam legyen teszten. De amúgy kicsi a kockázat, csak a perfekcionizmus beszél belőlem.

2019. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen. ÉÉn is tökéletest akarok, ha már kiadom egy új biciklire a pénzem. És mivel elég friss dolog nálam ez a tudotosabb tekerés, azt sem tudom pontosan, hogy kell érződnie egy jó méretű váznak. Ma kipróbáltam 3 gépet különböző gyártótól és mindegyik koskormányos más hatást adott ugyan abból az XL méretből, de egyik sem volt kényelmetlen. Talán csak az egyik. Továbbá volt egy XXL-es 590es felsőcsővel, aminél azt éreztem, hogy abnormálisan előre kell nyúlnom. Talán rövidebb stucnival jó lenne. Vagy a kisebb váz lenne jobb hosszabb stucnival?? Fogalmam sincs.

Valszeg a mostani bicajom sem a jó méret, mert 3-4 óra után fáj a nyakam hátulja és a vállam. Pedig ez egy 62-es vízszintes geometriájú váz 575cm felsőcsővel 11cm stucnival. Talán emelnem kéne a kormányon? Bele vagyok keveredve. Lehet hogy nincs is akkora jelentősége ennek a méretezésnek, mint ahogy gondolom.

2019. aug. 2. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van jelentősége a méretezésnek, ezért kell a legjobbat kiválasztani. Írtam, hogy próbáld ki az üzletben, más modellt is, viszont sok esetben nem biztos, hogy egyből érzed, hogy jó lesz-e a méret. A legjobb az lenne, ahogy a 3. válaszoló írta, hogy béreld ki, vidd el tesztkörre.

Szerintem 50-100 km után kiderül, hogy kényelmes-e.

Ha nem lehet és rosszat veszel, akkor még ugye magadnak azért tudsz állítani, szóval nincs veszve a dolog akkor se (persze azért elsőre legyen kényelmes, de ez nyilvánvaló).

2019. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A webáruház szerint a szerződéstől 14 napig elállhatok. Annyi elég lesz tesztvezetni. Szóval megrendeltem! Köszönök szépen minden választ, nagy segítség volt!
2019. aug. 3. 12:25
 7/7 szlory ***** válasza:
100%

Kerestem neked egy jó cikket, ez Mindent megmagyaráz: [link]


Hozzáteszem röviden: bár valóban stack és reach méretek alapján keresed az "igazit" (aztán ha egyszer megvan, soha többet nem kell szenvedned, tippelned), de a stucni hossza, nyeregcső kilógó hossza fura dolgokat befolyásol ám. Utóbbi rugalmasságot tud adni (meg mondjuk bikepacking esetén kötelezően kint kell lenni vagy 10 centinek), a stucni viszont a kormányzásba nagyon bele tud szólni. A keskeny koskormány izgága kanyarodást enged, éppúgy, ahogy a stucni rövidítése. Ahogy a kormány szélessége vagy stucni hossza nő, úgy fog egyre lomhábbá, elkényelmesedővé válni az irányításod. Egyszóval én azt mondom, nem hiába van "bike fitter" mint külön szakma, de azért mezei amatőr halandóknál sokszor nem kell túlmisztifikálni valóban - mert nem a határokat fogod feszegetni 99%-ban.. akkor meg... naugye.

2019. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!