Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért megy sokkal nehezebben?

Miért megy sokkal nehezebben?

Figyelt kérdés
Van egy összteleszkópos trail biciklim, amin gyárilag 2.25-ös elég magas és nem olyan sűrű mintázattal rendelkező bütykös gumik voltak. Terepen egész jól megy, aszfalton sem volt vele gondom, de most az utóbbi hétben felmerült bennem, hogy ha vennék rá valami vékonyabb városi mtb gumit, akkor sokkal gyorsabban fog menni aszfalton. Ma vettem is 2 darab 2,1-es vastagságú gumit, amin sűrű alacsony mintázat van, látszik rajta, hogy inkább aszfaltra való. Felraktam őket, majd nagy vidáman elindultam a közeli kb. 200 méteres aszfalt úthoz, amin mindíg meghajtom a gépet. Már út közben is feltűnt, hogy nem megy valami gyorsan, de mondom biztos jó lesz majd. Odaértem az aszfalt úthoz, na mondom akkor nézzük. Megindultam és nagy erőlködések között 26 km/h-nál többet nem tudtam kihozni belőle, mikor a másik gumival lázan mindenféle komolyabb megterhelés nélkül 30-32 km/h-t ki tudok hozni. Haza fele van egy út ahol a régi gumival mindíg olyan 25-28-al haladtam, most itt már fájtak a comjaim, hogy egyáltalán a 18-at átlépjem. Ez miért lehet? Kicsit csalódott vagyok. Azt írták, hogy "száraz utakra tervezett gyors külső gumi".

2019. aug. 9. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyomás megfelelő volt?

A fék nem fogottbe?

Esetleg forgásirány jó volt?

2019. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gumik gördülési ellenállásában nagy szerepe van a szerkezet minőségének is. Lehet, hogy egy jó minőségű terepgumi helyett valami olcsó aszfalt gumit vettél?

Nyomást hova lőtted be? Keskenyebb gumiba nagyobb nyomás kell ugyanakkora gördülési ellenálláshoz.


Egyébként én is tapasztaltam hasonlót. Nekem is van egy trail gépem conti mountain king 2.4 gumikkal. Csak úgy zúg aszfalton, mégis olyan átlagokat megyek vele, mint a 622-37-es gumikkal szerelt trekkinggel. Azon sem gagyi a gumi, csak inkább a defektvédelemre van optimalizálva. A montival hetente javítottam defektet, amíg nem volt benne tömítő folyadék, viszont könnyebb, mint a trekking gumija, az oldalfala nagyon vékony, hajlékony, ami valószínűleg nagyban hozzájárul ahhoz, hogy jól gördül.

2019. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát bevallom őszintén, 2300 forintos 30 tpi-s drótperemes gumikat vettem, valami olyan márkájú, amiről még nem is hallottam. A gyári gumik olyan 21 ezer körül vannak (darabja).
2019. aug. 9. 21:15
 4/7 A kérdező kommentje:
A nyomás olyan, hogy mikor ráülök, csak egy nagyon picit nyomódik be a gumi.
2019. aug. 9. 21:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor érdemesebb lenne inkább a gyári gumikkal elmenni túrázni?
2019. aug. 9. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sajnálod a gyári gumikat gyalulni az aszfalton, akkor érdemesebb lehet. Úgy látszik, hogy ennyit számít a minőségi szerkezet. Más tippem nincs. Esetleg még megpróbálhatod a megengedett max nyomás közelébe fújni az újakat, de szerintem nem fog csodát művelni.

A tuti megoldást, ha túrázásra veszel egy trekking vagy gravel bringát. :)

2019. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fújd fel a ráírt maximumra, manométeres pumpa 2000 Ft alatt kapható, sokkal többet nem tehetsz. De egyébként magában a kevésbé rücskös futófelület semmiféle ígéretet nem nyújt arra nézve, hogy könnyebben fog gurulni. Lehet, hogy ez a gumi jóval nehezebb is, a kerék súlynövekedés azonnal érezhető hátrányt okoz. A simább felület mellett komolyabban kellene csökkenteni a gumi szélességet, figyelembe véve a maximális pumpálhatóságot. (a 2,25 és a 2,1 között 4 mm a névleges különbség)
2019. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!