Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ciki a tricikli?

Ciki a tricikli?

Figyelt kérdés

Betegségem és ebből is adódó testsúlyom miatt nagyon nehezen járok. Amíg lehetett, a bringa jó megoldás volt. Mostanra azonban instabil vagyok, egyensúlyzavarokkal élek együtt (atipusos, görcsrohamokkal nem járó epilepszia).

Párom szerint segítené a mobilitásomat egy felnőtt tricikli, ami kellően stabil ahhoz, hogy használhassam.

Csak hát hogy néz ki valaki 43évesen triciklin? Nem gáz?



2019. aug. 19. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ciki! Ne viccelj! Ha azzal könnyebbé tudod tenni a közlekedésedet, akkor nehogy az legyen már a gond, hogy ki mit szól hozzá!

Én imádok tricikizni. A szomszéd néninek van, nagyon menő járgány :D hátul van kosár, felfér egy rekesz sör akár. Ja! 40 éves vagyok, néha azzal megyek boltba.

Arra készülj fel, hogy meg kell tanulni vele közlekedni. Teljesen másképp lehet vele menni, mint egy normál biciklivel. Ha amúgy tudsz bicajozni, akkor külön meg kell tanulnod a triciklit kezelni.

De ez ne tartson vissza!

Felénk egyre nagyobb divat. Nem csak idősek használják. Egy barátnőmnek is van (ő nincs még 40), neki valami egyensúlyzavara van, ami miatt fél kerékpározni. Mindenhova a tricójával jár. Nagyon vagány.

2019. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi egyensúly problémám nincs, mégis majdnem vettem egy triciklit. Mert tetszik. Akinek nem, az ne nézze.
2019. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, sorstárs!


Nem ciki, 43 évesen sem, sőt!

Korszerűbbnek mutatkozol, mint sok korodbéli.


Amíg mozogni tudsz, egy lehetőséget se vess el, ami hozzásegít ahhoz, hogy fizikailag se épülj le! Pont szrd le azokat, akik húzzák a szájukat, vagy megszólnak és (tapasztalatból is tudom) az élet egyéb területén uez a működőképes stratégia. Ennek belátásához még episnek sem kell lenni. Mindig, minden esetben a te testi-lelki-szellemi épséged legyen szem előtt tartva és hallgass a párodra, mert ha beválik az ötlet, sok sorstársnak olyan életképes tippet adtatok, amit terjeszteni kéne a mozgáskorlátozottak között.

Én már túladtam a (szinte új) bringámon és bár egyensúlyzavarom nincsen, de az epim súlyossága miatt semmi olyan cuccal nem mozgathatom át az izmaimat, aminek használatát úgy élvezhetném, hogy közben biztonságban vagyok.

Se bringa, se uszoda, néha még egy kiadós séta sem jön össze...a kilók meg csak szaporodnak.


Jah! Egyébként nem tudom, észrevetted-e, hogy a bringahasználat egyre gyorsabban terjed! Úgy fiatalok, mint sok, csupán sportolni, mozogni vágyó ember körében. Akik már felnőttek ahhoz, hogy megértsék, belássák, hogy nem kell a sarki közértig is autóba ülniük, azoknak nem szúrja majd a szemét egy tricikli sem.

Itt egy ezermester pasi nemrég s.k. alakított át egy strapabíró bringát, hogy a két gyerkőcét azon vihesse óviba. Apu átdolgozza az izmokat, ízületeket, mielőtt a munkahelyén a net elé ül, a gyerekek imádják, élvezik és néhány csoporttárs bizony teszi a célzásokat a szüleinek, hogy "ők is olyan biciklin szeretnének utazni, amilyen András bácsinak van". Ha reggel api a Merdzsóból rakja ki őt az óvi előtt, akkor is.

Egyre inkább divatja van a bicajozás minden formájának. Ha te esetleg ettől eltérő véleményekkel találkozol is, tudd: ők az elmaradott, betokosodott népek.

Magadnak és az egészségednek akarj megfelelni, ne a józan parasztit használni képtelen emberkének! Addig úgysem érte(né)nek meg, amíg ők nem kerülnek hasonló szituba, ezen emberek (esetlegesen) negatív véleményét, piszkálódását meg se halld! Füled kettő, egyiken be...


Tehát, ha nem az a problémád, hogy te magad tartasz a kényelmes, mégis hatékony fizikai mozgás e formájától, akkor ne legyen gondolatod se, hogy "jajjistenem, kimitmond!"


((: Nincs kutyusod? Tutira élvezné ő is a gazdi szabadidejének aktív részét! :))


Ameddig önerőből tenni tudsz magadért, addig maradj aktív, önálló!

Úgyhogy nem! nem gáz!

Sőt! Azok felfogásbéli hiányossága gáz, akiktől te, mint életképes ember tartasz.

Jó, hogy vannak még olyanok, akik nemcsak a fotel mélyén rídogálnak, tesznek is magukért: ehhez tartsd magad!


Inkább arra számíts hogy az sem kizárt, hogy egy jó tricajjal előbb lesznek szimpatizánsaid és irigyeid, mint bírálód! :)


[link]


Jó egészséget! Vigyázz magadra, és üdv...a párodnak is! :)

2019. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Kerdezo, Istenem de edes vagy <3 :) Osztom az elottem szolok velemenyet!! Sz@rni ra, ki mit mobd meg ki mit gondol! A roller is divat lett, a fel varos azzal jar, nap mint nap latom. De aterzem az aggodalmadat (engem most vizsgalnak epivel), de mindenkeppen talald meg a modjat, hogy a sajat erdekeidet helyezd eloterbe masok velemenyevel szemben! Valaki irta, hogy ha van kutty, tenyleg jo otlet vinni vagy kerd meg a parodat, hogy eleinte kiserjen el, amig megszokod. Hajra es a sajat jolletedet tartsd szem elott :)
2019. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A környéken egy vén tata hajt triciklit. Van aki furcsálja. De neked rendes indokod vanrá.

Illetve vehetsz trike-ot az baromi fullos kinézetü de drága.

2020. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!