Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklivásárlás előtt állok,...

Biciklivásárlás előtt állok, és nem igazán tudom, hogy milyet vegyek. Kisebb túrákra alkalmas, jó és megbízható kerékpárt keresnék, ha lehet, MTB-t, kb.200. 000 forint értékben. Milyen markát, illetve márkán belül milyen típust tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 23:27
 1/4 anonim válasza:

Szia, 2százért már igen jókat lehet kapni használtan, először is el kellene dönteni h milyen kerékméretűt szeretnél. 26, 27.5, vagy 29-es. A 26-os kerekű bringákat már nem gyártják, igen telített vele piac és ezért gyakran ár alatt mennek. a 26-os kerék előnye hogy agilis, fordulékony, jól gyorsíthatő, könnyebb mint a társai, nem utolsó sorban kissebb testmagassághoz talán jobban is passzol egy 26-os kerékméretű mtb. Hátránya, már nem gyártanak 26-os bringákat, és s kissebb kerék nehezebb veszi fel az útesti akadályokat pl padkák, kátyúk, terepen minden akadály nagyobbat 'dob'rajtuk. A 29-esek a nagy modern bringák, most mindenhol 29er őrület van, drágábbak is, valamivel nehezebbek is. Nagyobb testmegassághoz inkább ezek a bringák passzolnak.Előnyük az hogy olyan mint egy tank, kivasalja az utat és a rajta lévő akadályokat, nagyobb átlagtempó érhető el vele, stabilabb. Hátrányuk, több helyet foglal, a nagyobb és nehezebb kerék nehezebben gyorsítható, kevésbé agilis, fordulékony, persze ezek kellő rutinnal és fizikai erővel kiküszöbölhetőek. A 27.5 vagy más néven 650B pedig aezeknek a keresztmetszete, nekem személy szerint ilyen van, én szeretem. Felszeretltségét illetően, ami szerintem még fontos hogy. 1. hidraulikus tárcsa fékes legyen ezek nagy fékerővel bírnak, jól adagolhatóak, a környezeti viszonyok, víz, sár,hó nem nagyon fog ki rajtuk, viszont a szervizelésüket szakemberre bíznám, mivel speckó szerszámok és szakértelem szükséges hozzá. (shimano, sram márkák elég jók) 2.legyen egy jó olajos teló, pl Fox, Rock Shox Reba, Sid. Ezek könnyen testsúlyhoz állíthatók, könnyűek és valóban kimozogják az úthibákat. EGy gyengébb minőségű rugós teló, nehéz és csak a probléma van vele, nem igazán viselkednek úgy amire kitalálták. 3. Legyen integrált hajtás, ezek a hajtások nagyon merevek és megbízhatóak, értsd itt minden pedálra leadott energia a lehető legkissebb energiavesztességgel viszi a hátsókerékre, nincs lógás, nyeklés, hajlás, kotyogás, ezekkel lehet igazán haladósan tekerni. A bringa márkája szerintem elég szubiektív. Például Merida, Cube, Giant, Trek, Scott, Cannondale gyártók magas prémium minőségű vázakat gyártanak. Itt ami a legfontosabb hogy teszedjen és hogy passzoljon a méretedhez. Itt egy link tájékoztatás jellegel és ugyan ezen az oldalon lehet böngészni használt eladó bringával kapcsolatban is. [link]

Remélem hogy segíthettem, üdv

2019. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhh nagyon köszönöm, h időt szántál rám! :) Idő közben sikerült vennem egyet, "Cube Aim Pro 27.5"-t :) kiegészítőkkel együtt olyan 190.000 forint volt. Én nagyon szeretem, bár mostanra elkezdett ropogni, (vagy nem is tudom) a pedál, vagy annak a környékén. Ennek mi lehet az oka? Válaszod előre is köszönöm! :)
2019. nov. 6. 07:21
 3/4 anonim válasza:
Bármi lehet, kossz került a csapágyakhoz, vagy nincs hól meghúzva valami, esetleg elhasználódtak a csapágyak a tengelynél
2019. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2019. dec. 25. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!