Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli hajtómű csere? Kompati...

Bicikli hajtómű csere? Kompatibilis-e így a rendszer?

Figyelt kérdés
olyan problémába ütköztem hogy ami a bickiliben volt eddig hajtóművet ki kell cserélnem,octalink rendszerban gondolkozom ,viszont amint böngésztem feltűnt az hogy a legtöbb ilyen hajtómű mellé odaírják hogy pl 9 sebességes rendszerekhez.Nekem eddig 3x7es volt a hátsó váltót nem bolygatnám meg.A konkrét kérdésem az lenne tehát hogy mit befolyásol az hogy az első hajtómű 9-es rendszerhez ajánlott ,lehet-e kombinálni így is a kettőt?

2019. szept. 8. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, fordítva nem lehetne, h egy kilenc sebességes rendszerbe 7 sebességes hajtóművet rakni. Minél több sebességes egy rendszer, annál keskenyebb a lánc és a fogaskerekek is.
2019. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Elméletileg működik...legalábbis nálam a 3*8-as rendszerben tökéletes a 9seb hajtómű. Mondjuk értelmét nem igen látom; 3*7-hez én nem tennék octalinket...
2019. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szlory ***** válasza:
1-gyel feljebb lépni, azt igen. Nade kettővel. Hangos is lesz és kopni is jobban fog. Ha ezek mellett neked megéri, akkor lehet.
2019. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2x7es országúti hajtásban használtam integrált Tiagra hajtóművet (ami elvileg 10 sebességeshez való) vagy két szezont, most is ugyanazokkal a tányérokkal használom 2x8as rendszerben. Működik jól.
2019. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!