Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csak a bicikli tömege számít,...

Csak a bicikli tömege számít, vagy a rajta ülő emberé is?

Figyelt kérdés
Én most kb. 105 kiló vagyok, a biciklim olyan 12,5 kiló lehet (összteleszkópos mountain bike, 2,25-ös gumikkal), ezzel aszfalton megerőltetés nélkül tudok tekerni olyan 25-el lazán. Ha mondjuk 30-35 kilóval könnyebb lennék, akkor gyorsabban és könnyebben tudnék vele menni, vagy itt csak a bicikli tömege számít? Mert az előző 15 kilós és a mostani biciklim között hatalmas különbség volt, na de az én tömegem is számít, hogy hogyan megy a bicikli?
2019. nov. 10. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Eleve te is könnyebben mozognál, és a dzíved is többet bírna.
2019. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szíved
2019. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ha ugyan akkora erővel tekeri egy 70 és egy 100 kilós ember, akkor a könnyebb ember gyorsabban fog menni?
2019. nov. 10. 09:11
 4/9 anonim válasza:
Szvsz,ha a két kerékpáros egyenlő erővel terheli a pedálokat (és elvonatkoztatunk más tényezőktől, amik a sebességet befolyásolják pl.: légellenállás, terepviszonyok stb.), akkor a két kerékpáros sebessége meg kell, hogy egyezzen. Az már más kérdés, hogy ugyanazon erő kifejtése a 100 kilós bringás keringési rendszerét jobban megterheli.
2019. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan lényeges az össztömeg kérdése is, de a pocak meg a zsír a szervezet működésére nézve sem előnyös. De a versenybiciglista szektákban a kerékpár tömeg csökkentése a szent grál, zökkenőmentesen költenek százezreket arra, hogy a bringa könnyebb legyen 1-2 kilóval, pedig az az induló össztömeg 2 százaléka :) mondom ezt úgy, hogy én is zsírdisznó vagyok :)
2019. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy könnyeb bringát könyebb hajtani.

De ott van rajta egy nagy tehetetlen tömeg. Azt is cipelni kell. Persze nem érzödik de ott van.

Ezt egy triatlonista fejtetteki,hogy marha nehéz megtalálni az egyensulyt amikor az ember elég izmos és elég könnyü.

Mert az izmot cipelni kell...nálad mást de cipeled.

2019. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A te súlyodat is mozgatnod kell, az is ugyanúgy számít.

Igen, azonos erő mellett a sovány bringás gyorsabb lesz. Kisebb gördülési és légellenállása van. A keringésed jobban bírja, de a fogyással az izom is gyengül valamennyit. Sík aszfalton nem olyan óriási a különbség, mint emelkesőn. Ott felfelé kell cipelned a súlyod, hátrány minden plusz kiló.

2019. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tothp ***** válasza:
Mázsa felett a biciklinél oda-vissza 2-3 kiló nem számít. Sokkal inkább a bringa kialakítása, merevsége, az egész ahogy jól vagy kevésbé jól érzed magad rajta számít.
2019. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Síkon gyorsulásnál, azaz megindulásnál sprintnél leszel nagy hátrányban. Folyamatos haladásnál nem számít annyira a tömeg. Természetesen a bringa + bringás súlya számít.


Ha 30 kg-mal könnyebb lennél, akkor egy 100 km / 2500 m-es MTB versenyen 3 órával mennél jobb időt.

2019. nov. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!