Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért recseg, kattog a lánc,...

Miért recseg, kattog a lánc, mikor elindulok?

Figyelt kérdés

Féléves trekking bicikli.


Kb. 1 hónapja volt szerelőnél, be is olajozták. Utána bizonyos fokozatokban nagyon recsegni kezdett, mintha le akarna esni a lánc, vagy nem tudom.


Pár napja megint biciklivel járok, már gyakorlatilag minden fokozatban recseg halkan.



2020. febr. 6. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Cserélj láncot s ha a pénztárcád engedi, legyen az minőségi.
2020. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 IronYpetya ***** válasza:

ha lehet, takarítsd meg a láncot, aztán olajozd be.


tábori módszerekkel ez úgy nézhet ki, hogy befújod WD40-nel és mondjuk használt fogkefével átsúrolod, hogy a lehető legtöbb mocsok kijöjjön belőle. Utána beolajozni és meghallgatni.


Ha szerinted nagyon tiszta a lánc még, akkor csak olajozd be és hallgasd meg. Ha kussol, akkor simán kiment belőle az olaj. Esélyes, 1 hónap alatt simán, használat függő.

2020. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tothp ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak simán be kell állítani?

Fel- le kapcsol gond nélkül?

-Nézd meg, azokban a bizonyos fokozatokban esetleg nem-e ér bele a láncba az átdobó (első váltó).

-kapcsolj egy szerinted recsegő fokozatba, szállj le, nézd meg hátulról. Az éppen aktuális fokozat és a váltógörgő egy vonalba kell essen.

2020. febr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen időben nem 1 havonta kell ápolni a láncot. A nedves útról felkerülnek a porszemek a láncra. Még a zeolit is.
2020. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

először sztem lekenem meg letisztítom pénteken, mielőtt hétvégén biciklizni mennék.


# 3/4

lehet, hogy csak be kell állítani, nem tudom. azt nem értem, hogy miért azután kezdett xarakodni, hogy elhoztam a bicikliszerelőtől. illetve pár km megtétele után.

akkor kezdődött az egész, most, hogy szárazabb a lánc, csak rosszabb lett.


fel- és lekapcsol, de kicsit kerregve, mintha nehézkesen tudna csak felugrani.

2020. febr. 6. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Mutasd meg a szerelőnek aki csinálta. Szerintem nem végzett jó munkát.
2020. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tothp ***** válasza:

Nem nagy dolog, hogy kicsit finomítani kell a beállításon. Sokszor van, hogy másképp viselkedik állványon, mint a földre téve. de elég egy kis kosz, vagy akár az, hogy a 25fokos fűtött műhelyből kiviszed a minuszba.

Úgy gondolnám, hogy ha mégis visszaviszed, kérd meg a szerelőt, mutassa meg, ilyenkor mit kell tenni.Az ilyen apróságokat nem árt, ha az ember megtanulja.

2020. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Élek a gyanúperrel, hogy a váltókat bekötötték sima spirálos bowdenházzal a hosszirányú szálas helyett.

7 vagy több sebesség akkor sosem lesz pontos, mert rugózik a bowdenház.

Nem egy szerviznél láttam már ezt a trehányságot.

2020. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!