Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az egykori Taszári Légibázis...

Az egykori Taszári Légibázis szabadon látogatható, bebringázható, vagy még mindig lezárt honvédségi terület?

Figyelt kérdés
Egy hétvégi bicajozás alkalmával megnézném hajdani szeretett munkahelyemet, ahol anno még Clinton elnök is landolt egy villámlátogatás erejéig az amcsik ittlétekor, de nem tudom, hogy mennyire bejárható manapság a terület. Évekkel ezelőtt felszámolták a bázist, és utána még biztonsági szolgálat védte a kapuknál, de mi lehet most ott? Egy repülőmúzeum létezik a laktanyában, ami előre bejelentkezéssel látogatható, de engem inkább a reptér érdekel, illetve a laktanya udvarán kiállított repcsi matuzsálemek.

2020. ápr. 2. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a múzeum ( [link] ) látogatható és mivel laktanya kapujától messzebb van mint a repcsimatuzsálemek ( [link] ), ezért azok is útba ejthetőek, megtapogathatóak. :)

A neten felleled Tarlósi Józsibácsi elérhetőségét, vedd fel vele a kapcsolatot, ő majd elmondja mi az aktuális helyzet.

A laktanyába sem lehet csal úgy bemenni, az is zárva, őrizve.

Én néhány éve voltam a múzeumban akkor mesélte, hogy még ő sem - mint egykori híradó tiszt sem mehet be a reptérre. Egyszer sikerült engedélyt szereznie kb 1 óra időtartamra és akkor is végig kísérte a biztonsági őr.

Szokott lenni gyorsulási verseny általában május 1-én, de ott is nagyon vigyáznak a biztonságiak arra, hogy a látogatók ne kószáljanak el. Egyik haverom próbált kicsit közelebb kerülni az épületekhez, de nagyon hamar lekapcsolták és visszaterelték a tömegbe. A déli küszöb felöli oldalon a 61-es útról leágazó (a kaposhomoki bekötőúttal szemközti) úton lehet a rendezvény helyszínét megközelíteni.

A Taszár felöli bejáratok zárva, eltorlaszolva. A vasúti sínek, betonaljak között combvastagságú fák.

Bicajjal körbebóklátsztam, de nem lehet bejutni sehol és ha mégis, biztos hogy lefülelnek.

Sokáig komoly szándéka volt a kaposvári önkormányzatnak, hogy a repteret újranyissák, ezért nem engedték szétlopni. Mostanra viszont olyan állapotba került már a beton, hogy gyakorlatilag újra kellene a futópályá(kat) építeni. Hiába a kemény fideszes lobbi a környék gazdasági vonzerejének hiánya miatt még az is csoda, hogy a vasutat vissza tudták hozni a 1990-es évek szintjére.

A déltávoli adóházhoz oda lehet menni (óvatosan, nyitott akna!), illetve a Kaposhomok feletti dombon a bunkerek megnézhetőek (bár ott is a kerítésen kell bemászni) A dombtetőről jól belátni a reptérre. Vagy vigyél drónt!


Ajánlom figyelmedbe a két alábbi oldalt:

Taszár légibázis - Repülőmúzeum: [link]

Kaposhomok - Adóházak: [link]

2020. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kimerítő választ!

Ebben az esetben csak a matuzsálemeket tűzöm ki célpontnak.

Az is valami. ;)

2020. ápr. 2. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!