Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan juthatnék használtan,...

Hogyan juthatnék használtan, vagy legalábbis olcsón biciklis bukósisakhoz?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm a vaterát ajánlotta, de én nem akarom úgy megvenni, hogy előtte nem próbálom fel.. (Ha már kipostázta, nem lehet visszacsinálni.) Nem akarok egy másik városba utazni emiatt. Vagy nem is kell? Hogy van ez?

mindenesetre nincs tippetek, hogy hogy juthatnék max 3-4ezer ft-ért bicós bukósisakhoz úgy, hogy ki tudom próbálni?

Különben nem az esetleges rendőrök, hanem a testi épségem miatt szeretnék. (Legalábbis a szüleim.. de igazuk van, veszélyes anélkül.) Ettől függetlenül azt is megmondhatjátok, hogy amúgy kötelező-e. Csak azért, hogy amíg nincs, megbűntethet-e emiatt a rendőr. Első és hátsó lámpám van. Láthatósági mellényem nincs. (Azért is bűntetnek? Elég egy ilyen tépőzáras csík a karomra?)


2010. júl. 26. 22:47
 1/4 anonim válasza:

A bukósisak, az új KRESZ szerint 40km/h fölött kötelező.

Ha egy kicsit többet szánnál rá akkor már akár újat is vehetnél kerékpáros boltban.

A láthatósági mellény pedig lakotterületen kívül kötelező szürkülettől és sajnos nem elég a fényvisszaverő csík.

2010. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a bukósisakkal az a gond, hogy csupán a balesetek töredékében hasznos. Ezeknek a valószínűsége viszont nagyon csekély azokhoz képest, ahol felesleges illetve már nem véd meg, akkora a baj. Persze ez csak a hétköznapi kerékpározásra igaz (nem DH vagy egyéb extrém felhasználás). Amilyen helyzetekben hasznos lenne, azok nagy részét pedig ki lehet védeni azzal, hogy körültekintő vagy és megtanulsz rendesen biciklizni. És persze tudod a határaidat (nem gyorsulsz 70-re egy lejtőn, ha nem tudod kezelni). Persze tudom, hogy elsősorban a szüleid elvárása. 3-4 ezerért viszont már boltban is kapsz egy alap sisakot.
2010. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Néha van jó sisak a nagy áruházakban, meg a kevésbé nagyokban is (olvastam már olyat valakitől, hogy jófajta sisakot vett a Lidl-ben olcsóért). Persze az nem olyan szépen formatervezett, de más baja nincs (szerencsés esetben még in-mold-os is, tehát nem "leválós" a héja, hanem bele van olvasztva.)


Viszont ha jobban odafigyelsz közlekedés közben, azzal a sisaknál nagyságrendekkel jobban növelheted a biztonságodat.

2010. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A tőlem telhető maximális mértékben figyelek oda már most is.

A szüleim kedvéért vennék leginkább, ne paruljanak már mindig, ha biciklivel közlekedem.

2010. aug. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!