Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklin pedálozás közben...

A biciklin pedálozás közben valami elugrik, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A kazetta testet (shimano deore) kicseréltem mert azthittem a racsnis része van leragadva és az ugrál el terhelésnél, de rajottem hogy úgy is ugrál, mi lehet a probléma, mert nagyon idegesítő, a hátsó fogaskoszorú nincs megkopva, hogy azon vegigszaladjon a lánc és amúgy meg nem látom ha figyelem mert olyan gyorsan történik az egész, még arra gondoltam hogy a lánc lehet megnyulva, de akkor se kéne elugráljon nem?

2020. máj. 19. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lancnyulasmerot kell venni es megmerni, nem vajakolni meg tippelgetni. A leirtak alapjan valoszinu hogy a fogaskereksor es/vagy a lanc van elkopva illetve kinyulva, mind a kettot cserelni kellene.
2020. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát csak egy lánckerék sor elég nagy tétel lenne ehhez a biciklihez, de csak a láncot kéne cserélni akkor az egész korrekt (hozzá való), meg azért előbb elnyúlik a lánc, mint hogy a lánckerék sor kopna meg, valószínűsítem hogy az elnyúlt lánc a hátsó kiskerekeken nem tud teljesen beleülni a fogaskeréksorba mert már nem passzol és azért ugrik el
2020. máj. 20. 11:20
 3/17 anonim ***** válasza:
Megmerted, vagy tippelgetsz tovabb? A megnyult lanc koptatja am rendesen a fogaskereket is, nem veletlenul ugrik.
2020. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Wadmalac ***** válasza:

"valószínűsítem hogy az elnyúlt lánc a hátsó kiskerekeken nem tud teljesen beleülni a fogaskeréksorba mert már nem passzol és azért ugrik el"

Jól valószínűsíted. De el foglak szomorítani, az a lánc, ami jó állapotú soron így el tud ugrani, már valószínűleg el lenne szakadva.


Attól tartok, a lánckerék is haldoklik már.


Illetve a jó lánc a xar lánckeréken is tudja ezt csinálni.


Ha az már szép fűrészfogas.

2020. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát először veszek egy új láncot 4 és 6 ezer között vannak, és ha tovább is szar lesz akkor 8-9ezer a hg50es lanckerék sor, vagy még az elsőket is cserélni kéne vagy arra nem jellemző annyira a hiba?
2020. máj. 21. 11:18
 6/17 Wadmalac ***** válasza:

Ott is lehet már kemény berágódás, de ott nagyon durva kell, hogy ugorjon is a lánc.


[link]


[link]

2020. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a 2. Hátsó kiskeréken nem ugrik el, csak a 11 fogszámun, valamint fölötte is elugrik némelyiken, de már a hátsó nagy kerekeken megint nincs jelenség
2020. máj. 21. 11:25
 8/17 A kérdező kommentje:
Azok nem, hát az első középső lancerekbe van egy kis kihajlas oldal irányba, és igazából ha azt a kereket használom akkor történik gyakran a jelenség és arra is gondoltam hogy az is nyujthatott a láncon hiszen ha rakerul a lánc akkor hajlitja oldal irányba a láncot folyamat
2020. máj. 21. 11:39
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

Mert azokat kevesebbet használtad, meg azokon kisebb is a láncerő (nyomaték: erő X erőkar).

Mindig a legkisebbek nyúlnak jobban.

Erre Shimano is rájött, ezért egyes sorok felső lánckerekeit nem acél, hanem titán vagy alu-magnézium ötvözetből gyártja.

Pár gramm mínusz, cserébe jó drágán lehet adni.


[link]

2020. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Wadmalac ***** válasza:

"arra is gondoltam hogy az is nyujthatott a láncon hiszen ha rakerul a lánc akkor hajlitja oldal irányba a láncot"

Lehet, de nem valószínű.

De azért óvatosan vissza kéne egyengetni a helyére.

Ha nem vagy rutinos szerelő, inkább bízd szakira.

2020. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!