Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az Endomondo alkalmazás...

Az Endomondo alkalmazás mennyire méri pontosan a kalóriát?

Figyelt kérdés

80 kilométert tekertem 200 perc alatt, amire majdnem 3000 kalóriát hozott ki, amit egy kicsit sokallok (átszámolva 880-900 kalória/óra). Viszont a legtöbb netes kalkulátor 2000 kalória környékére hozza ki, némelyik egy kicsit alatta vagy fölötte. Melyik érték reálisabb?


17 éves lány, 160 cm, 57 kg



2020. máj. 22. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Sík terep, országgúti kerékpár??
2020. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na hamarabb küldtem el...

Szóval az endomondo csak kslkulál, nem valós kcalt számol

2020. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:
47%
A terep nagyon számít. A netes kalkulátorok azért megbízhatatlanok, mert evidenciának veszik a sík terepet, plusz nem számolják a szélviszonyokat, bicó önsúlyát, gördülési ellenállását. Ugye, a Mátrából legurulva a 25km/ó átlagsebesség alig fog elégetni kalóriát, de felfele 12km/ó is sokkal többet :)
2020. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bakonyi dimbes-dombos 57,5 km-re 2300 kalóriát számolt az okosórám. Gondolom ez reálisabb, hiszen a pulzusomat is figyelembe veszi, ami átlagban 144 volt.
2020. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!