Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi célja a vastagabb biciklike...

Mi célja a vastagabb biciklikerekeknek?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több olyan biciklit látok, hogy kb 10-15 centi vastag gumi van rajtuk. Ezeknek a vastag gumiknak mi céljuk/értelmük van? Talán lazább például homokos talajon való biciklizésre találták ki őket? Mondjuk ettől függetlenül csak nagyvárosban láttam ilyeneket.

2020. máj. 25. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, terepen jobb a tapadás.

Attól még lehet velük városban is biciklizni. Valahogy el kell jutni a terepre, vagy nem mindenkinek van külön biciklije városba és terepre, vagy egyszerűen csak jobban tetszik neki.

2020. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

15 centi biztos hogy nincs, de még 10 sem... Az általad említett típus az ún. fatbike. A hasznára még én sem jöttem rá. Még DH-ban sem használják...


Szerintem a Cruiser / Chopper utánzata akar lenni, csak más vázkategóriában, és a feltűnés a célja.


Múltkorában pont én is láttam egy ilyen fatbike-ot, hegyvidéki, kerékpározásra is kijelölt útszakaszon. Aszfalton.

2020. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
bár nekem nincs olyan vastag, csak 2.0-s (Big Apple), de nagyon szeretem, mert kényelmesebb vele menni mint egy bakelit keménységűre fújt gumival
2020. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én arra tippelek amit kérdésben is írtam, hogy a lazább talajokra való mint a homok, ahol a normál bicikli elsüllyedne, de a vastagabb kerék a nagyobb felület miatt nem.
2020. máj. 25. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy eredetileg havas bringázásra találták ki, amire jó is lehet, ahogy valószínűleg homokban is gyorsabb, mint bármelyik másik bringa. Állítólag terepen sem rossz móka. Az biztos, hogy sokan feltűnősége, divatossága miatt vettek ilyet. Kezd is lecsengeni a dolog.
2020. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lecsengeni? Felénk eddig max 1-et láttam néha-néha, már van olyan hogy napi többet is.
2020. máj. 25. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy havernak van ilyen, homokon elmegy ott is, ahol a sima kerék már elhasal és egészen hihetetlen, hogy nem is nehéz hajtani :)
2020. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
PEdig én arra tippeltem, hogy nehéz hajtani :DD
2020. máj. 25. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Óriási kereslet soha nem volt rá. De egy időben láttam itt-ott, bérelni lehetett több helyen. Idén én nem is láttam még fatbikeot.
2020. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Alapvetően havas, homokos, laza talajra fejlesztették ki; a széles gumi nem süllyed el...

Terepen a jobb tapadás miatt használják: ezekkel akár 1 bar alatti nyomással is mehetsz, akkor sem kell félni a felütéstől. És persze az esetek nagy részében a teleszkóp is felesleges: magának a guminak van 10-15 cm "rugóútja", gyakorlatilag kivasalja alattad a talajt...

2020. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!