Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Dirt jump bringa magas embernek?

Dirt jump bringa magas embernek?

Figyelt kérdés

Régebbi, 50-60 ezer forintért beszerezhető (Pl. DaBomb Tora Bora, Sputnik, Mali Slalom) vázakra gondolok, nem a maiakra.


Magas ember milyen vázat válasszon? Mert a legtöbb 26"-os kerékkel szerelt, 14"-os vázú gép. Természetesen kizárólag hegyi utakra, lejtőzni + némi "turista" tekeréshez kellene.


Másik kérdésem, hogy és hol lehetne egyáltalán kipróbálni, hogy mégis milyen lenne egy olyannal menni, ha nincs ismerősöm, és sose ültem ilyen vázú bicón?


XC és "normál" vázas montikat kihagynám most ebből.


2020. máj. 27. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legjobb mivel nem arra vannak.

Tudod cipőt a cipő boltból... turázásra tura bringát.

Lehet meg ideig-oráig működni fog,de nem hosszútávu tekerésre van kitalálva. És miután leteik az ideig-oráig nagyon rosszlesz.

2020. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Túrázás alatt azt értettem, hogy teszem azt egyszerre 10-15 km-t meg tudjak vele tenni a hegyen, de szeretném ezt úgy, hogy lejtőn azért megereszteni, emelkedőn - ha félig ülve, félig állva is, amíg bírom - de lehessen tekerni (1x7 vagy 1x8 sebesség, nem BMX 1x1 féle). Erre a normál xc montik alkalmasabbak tudom, de mindenképp erős vázat szeretnék, erős kerekekkel, ésatöbbi.


Természetesen általános tekerésre majd később másik, ahhoz valót akarok venni vagy építeni.

2020. máj. 28. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm milyen magas vagy,és a súlyod is érdekes lehet.

Sokan túl/alul kombinálják ezt.

2020. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
195 cm magas és 96 kg vagyok.
2020. máj. 30. 07:45
 5/8 anonim válasza:
100%

Mintha én írtam volna ezt a kérdést...:D

Figyelek hátha valaki mond valami okosat, 196 cm :D

2020. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj egy xc bringa?

Értem,hogy dirt erősebb (nem az) de igazi előnyőd nem szármezik belőle,ha egy relativ pici vázon gubbasztasz.

A váz erősség csak akkor érdekes ha ugrálsz.

Mert a könnyü xc váz is bírja,különben nem lehetne vele versenyezni mert ott kapja a kiképzést.

A hibázást nem bírja,amikor 3m magasról érkezel csörrel az érkező ellen ìvébe.

Erős kerék na az jól jön ekkora sujnál.

De akkor ne pazarold az időd és a pénzed valamire ami nem jó (nem az élethez kell mint a verda amiből megvesszük a xart is csak menjen).

Gyüjts és vegyél/épits egy jót.


Ha ragszkodsz ehez a vonalhoz akkor 4x vázat kellen keríteni. Nem xc-s,mégis megvan benne a "hamis" erősség érzése.

2020. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pont ezt akartam kérdezni új kérdésben, engem igazából a fejcső nem megerősített mivolta, és a hátsó villa vékonysága bizonytalanít el.


Mert ugye, ha kisebb letöréseket is ugrani akarnék, mennyire bírná mind a kerék, mind a hátsó villa rész, illetve a fejcső? Ezért "félek" az XC bringáktól...


Bár, ha nézem az enduro / dh vázakat, szinte semmivel sem vastagabbak, esetleg kicsit jobban meg vannak erősítve a kritikus pontokon. És amíg nem voltak karbon meg titán vázak is ugrottak le 20-30 métert is DH bringával, és többnyire kibírták.

2020. máj. 31. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rontodel a leérkezést akkor viszonylag kicsi az esélye annak,hogy megreccsen a váz.

Hátsóvilla törést 2x láttam de ott inkább az átgondolatlanul nagy tárcsa bántalmazta a vázat nem az ugrálás.

Fejcsőnél is az indokolatlanul hosszú utas villák okozzák a problémát. Gyakorlatilag 80-100mm-ert bármi elbír. Ott még a szögek is barátságosak. 120+ nál már akadhatnak problémák.

Illetve az sem mindegy mi az adott villa.

Egy atom merev 120as FR villa egy elbaltázott ugrással meghatja a vázat.

Egy 100-as levegös XC villa pedig inkább megreccsen.

2020. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!