Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri megvenni ezt a kerékpárt?

Megéri megvenni ezt a kerékpárt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem ertek hozza, budai hegyekben es Balatonon szeretnem hasznalni aszfalton. Mi a velemenyetek errol a kerekparrol?

[link]



2020. jún. 3. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a budai hegyekben megszülsz rajta. :) Kell lámpa, sárvédő, stb? Fogsz éjjel és esőben tekerni? Szerintem valahol 170-200ezer Ft körül van most a "sweet spot" az ilyen bringáknál. Ott még annyival többet kapsz a pénzedért, hogy megéri annyit rááldozni. A régi évjáratokból még jobbat kaphatsz, például:

[link]

Ezen nincs annyi felesleges salling, így az emelkedőkön könnyebb dolgod lesz. Ha szükséges, fel lehet szerelni ezt is mindennel.

2020. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1-es! A lámpa kötelező kellék a kresz szerint!
2020. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Soha nem ellenőrizték a bringámon, így különösebben nem érdekel. Ha benne van a pakliban, hogy sötétben is mennem kell, akkor felrakom a lámpákat, amúgy nincs rajta a bringán. De rajta is hagyhatnám, csak két bringa van egy szett lámpával, és nem szerelgetem minden alkalommal oda-vissza.

Amúgy fillérekért lehet venni néhány grammos led lámpákat, és ez is meg van oldva. Nem kell cipelni feleslegesen egy nehéz dinamót, és két elavult lámpát.

2020. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk jobban megnézve ezen dinamót nem látok, talán elemes lámpák lehetnek rajta.
2020. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs már dinamós lámpa ezer éve! 😂
2020. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

Ott figyel rajta. Drágábbakban pedig a kerékagyban van, ami jobb, de szerintem az is felesleges.

2020. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Balcsira jó. De a budai hegyekben ami nem a Gellért hegy szopólesz. Nem egy mászómasina,lehet vele de...egy idő után tolni fogod.
2020. jún. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, a "budai hegyekben" alatt pontosan mit értesz?

Feltekerni a Gugger-hegyre, vagy a Hármashatárhegyre?

Mert ahhoz sportosabb bicaj kell (és sportosabb tekerő :-D)


Egy ilyen trekking nagyon jó túrákhoz, terepre is. De ha pl. konkrétan az Istenhegyi út tetején laksz, akkor oda naponta feltekerni nem éppen ideális ezzel. És nem a csomagtartó vagy a lámpák miatt (amit korábban vki kifogásolt)

2020. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A csomagtartó meg a sárhányók, illetve a lámpa azért érdekes, mert ezek mind beépülnek a bringa árába, így ugyanakkora összegből értelemszerűen gyengépp felszereltség jöhet ki. Ha nem akarsz többnapos tárákra menni, akkor a hátsó csomagtartó szerintem teljesen felesleges, ahogyan az agydinamós lámoa is (csak nehezebb tőle tekerni, alkalmai bringázásra bőven jó egy akkus kormányra szerelhető lámpa is).

Viszont ha hegyre akarsz vele tekerni, akkor jól jöhet egy normális teleszkóp, mindimum lockoutos, hogy felfelé is hatékonyan lehessen vele tekerni.

Ennyi pénzért lehet belépőszintű cross trekkinget vennui, de azon nem lesz csomagtartó meg sárhányó, sem lámoa. Viszont lesz rajta normális hajtókar és villa.

Összességében nem rossz ez a bringa, de nekem kicsit összvérnek tűnik: hosszabb túrákra kevés, alkalmi tekerésre meg felesleges ennyi cucc rajta.

De mindenképpen többet nyújt, mint egy Praktikerben kapható 30 ezres csoda...

2020. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tényleg használnám a budai hegyeken felfelé is, éppen oda is fogok költözni, ezért fontos az, hogy ott is jó célt szolgáljon. Keresgéltem kicsit, ez esetleg jobbnak bizonyul?:

[link]

2020. jún. 4. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!