Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen ez a trekking bicikli?...

Milyen ez a trekking bicikli? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés

[link]

Előnyök/hátrányok érdekelnének, illetve, hogy van-e jobb ajánlat ebben az ársávban.

Feltétel az aluváz, illetve a mechanikus/hidraulikus tárcsafék, illetve jó lenne duplafalú felni.

Keret maximum 150 ezer.



2020. jún. 5. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pont ilyenem van, nagyon megvagyok vele elégedve eddig. A fékek jól fognak, váltók isteniek, súlya annyi amennyi, ebben a kategóriában szerintem az egyik legjobb választás.
2020. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mechanikus tárcsafékest ne vegyél! Ez szerencsére hidraulikus, bár abból egy elég alap. További hátránya az alacsony maximális áttétel (36-11), ami miatt lejtőn túl nagy lehet a pedálfordulat, és olyan 40 felett szerintem nem is fogod tudni hajtani. Viszont első váltóval nem kell bajlódni.

A Microshift váltóit nem ismerem, így arról nem tudok véleményt mondani.

Előnyei, hogy kategóriában jó a felszereltsége, könnyű. Szerintem bátran vehető kategória hobbi bringázásra. Újak közt szerintem nem fogsz jobbat találni.

2020. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Mechanikus tárcsafékből is van jó, ahogy hidraulikusból is van szar...
2020. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MGéza ***** válasza:
Kíméld meg magad a bosszúságtól, pont ebben az árkategóriában kapsz kicsit használt, deore XT felszereltségű hidro tárcsakfékes trekkinget jó párat. Nekem nincs okom megbánni hogy nem újat vettem. Persze ha nem értesz hozzá érdemes egy jó szemű ismerőst vinni magaddal, nemhogy elhajlott váltókanalasat sózzanak rád vagy olyat aminek mindkét kerekében nyolcas van.
2020. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most az elhajlott valtókanál, vagy a 8as a kerélben a legpitibb dolgok, meg egy deore valtót is cserélsz 20ból... kerék kicentíroztatása meg mifelénk nincs 10be a két kerék...

Használt bringánál a legnagyobb veszély szerintem a sérült váz.

2020. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egy rossz bringa, bár sokan eleve leszólják a Dechatlon miatt, de rosszul teszik. Ennyi pénzért hidraulikus tárcsafékes, zárható villás bicajt nem kapsz máshol, a nagy márkákhoz ennyiért Tourney váltó jár. Viszont én ezt a váltót alaposan megnézném, mert úgy tűnik a leírásból, hogy valami saját fejlesztésű cucc, amitől még lehet jó, de alkatrész nem lesz hozzá minden sarkon, ami később hátrány lehet...
2020. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ezt fogom venni.

Váltóból milyen típust (mármint pontosan melyiket) ajánlanátok hozzá? Shimano-ról azt hallottam, hogy igen jó név.

2020. jún. 6. 10:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egyből a tuningon agyalj. Használd a gyári (garanciális) váltóval, ha elhasználtad, akkor ruházz be egy eleve komolyabb bringába.
2020. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:

Persze, csak ez így ebben a formában cross kivitel. Mire ebből túra trekking lesz, az még 20k ráfordítás. A váltásrendszerben leginkább az áttételezésben látom a problémát: hátul 11-40, de elöl csak 36, opiconálisan 40. Ha a nagyobbal kéred, akkor hátul nem lesz igazi mászó áttétel, ha a kisebbel akkor sík terepen lesz lassabb a gép. Egyébként szemeztem vele élőben is, sajna nekem gagyi hatást nyújtott. Nem szólom le, de szerintem ennyiért eléggé minimalista.

#5: Igen, az is, de azt aránylag könnyű észrevenni. Példa volt, mivel költségként fog felmerülni, nem árt bekalkulálni.

2020. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MGéza ***** válasza:
#7: Márkának márka, de a műanyag alkatrészes Torney is Shimanó meg a Deore XT is. Országúti variánsokat mint a Sora, Tiagra már nem is említem akkor. Általában az ár tükrözi hogy mennyire használható, de
2020. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!