Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményed a Rockrider...

Mi a véleményed a Rockrider 520 és 530-ról?

Figyelt kérdés
Valóban lassabb menni vele mint egy márkásabb Cube, Meridával? vagy ez hülyesség?

2020. jún. 17. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mint mindegyik olcsó MTB hegyi kerékpározásra alkalmatlan dísz kerékpár. Gyakorlatilag a minőségi kerékpár kategóriába sem fér bele. Én ezekért egy forintot sem adnék. Aszfaltra lassú, hegyre pedig kevés a komponensek tudása. A #downhill pedig végképp nem értem hogy jön ide, mivel egy arra alkalmas bringa használtan, leélten is legalább 3-szor ennyibe kerül. A Cube/Merida egy-egy márka, így a kérdés értelmezhetetlen. Felirattól nem lesz gyorsabb a bringa.
2020. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
xc felhasználásra?
2020. jún. 17. 23:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy sport célra alkalmatlan. Hobbiból el lehet vele tekeregni terepen, de lefelé ésszel kell menni, mert könnyen baleset lehet a vége!
2020. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 530-ason ugyanazok vannak szinte, mint egy Kelly's vagy Cube, de főleg Merida (ami egyébként durván túlárazott) kerékpáron... kivéve, az Advent váltók. Villa, fékek, geometria ugyanaz...


Nézzetek utána, hasonlítsátok össze más márkák ilyen árú gépeivel, és csodálkozzatok.


Árban szerintem nem rossz.

2020. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4: Ár/értékben tényleg nem rossz, de ezeket MTB-nek nevezni szerintem akkor is kicsit túlzás. A megadott downhill kulcsszó alapján szörnyedtem el. Mostanában sok tini DH-zni akar, de sajnos az anyagi feltételek kevés fiatalnál vannak meg hozzá, és ilyen gépekkel próbálkoznak, ami azért nem egy életbiztosítás. Ezeket legtöbben városba veszik, mert nem értenek hozzá. Jobb esetben túrázgatnak vele az erdőben. Persze ilyen árban egyik márka sem fog jobbat adni, sőt. A decathlon ár/érték arányát nehéz felülmúlni, ha új bringában gondolkodik valaki.

Az Advent váltóról pont a napokban futottam bele egy videóba, és állítólag nem is olyan rossz. Szóval ez akár még plusz pont is lehet, főleg egy Tourney/Acera váltóhoz képest. Ráadásul 1x hajtás, tubeless ready felnik elég egyedülállóak ebben a kategóriában, és teret engednek némi fejlesztésnek. El tudom képzelni, hogy egy jobb villával és normálisabb fékkel már alkalmas lehet kezdeni vele valamit. Kérdés, hogy megéri-e költeni rá.

2020. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért senki ne higgye azt, hogy a merida, cube, meg az ezekhez hasonló márkák, mint a kellys, kross stb. olyan jók lennének. Messze nem ezek a nagy márkák, főleg downhillben nem. A legtöbbnek nincs is versenyképes dh biciklije, ezek a márkanevek inkább azért vannak elterjedve, mert az olcsó merevvázas mtb-ket veszi mindenki ezek közül. Viszont ha tényleg nagy márkával akarod hasonlítgatni, akkor pl ott a Specalized, Santa Cruz, Trek, Dartmoor, Intense, Commencal, stb. Számomra ezek a Merida meg hasonló márkák is ugyan annyira semmilyenek, mint pl a btwin. Mondjuk a CUBE az XC-ben még talán elmegy, vannak komoly xc gépei.
2020. aug. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Felszereltség a lényeg egyébként, meg hogy az ne zavarjon hogy lesajnálóan néznek a bringádra ha megjelensz vele valahol.


De egyébként meg, egy Kelly's vagy Cube se jobb, még a 200 ezres kategóriában sem...

2020. aug. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, annyi biztos, hogy ugyan azért az árért btwin-nél jobb alkatrészek lesznek a biciklin, mint az általad említett márkákon.
2020. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!