Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Férfiként női vázas MTB-vel...

Férfiként női vázas MTB-vel gáz közlekedni?

Figyelt kérdés

Nem városi jellegű, csak sima ejtett vázas kerékpárra gondolok, pl. egy Ghost Lanao 1.6


Mennyire gáz olyannal menni, ha lenne méretben attól, 190+ cm (L/XL)?


2020. jún. 22. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne? Ennyire ostoba ötletet még nem hallottam! MIndenki olyen biciklivel jár, ami neki kényelmes!
2020. jún. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez diszkrimináció!!!4!4
2020. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek azért lett női vázas biciklije, mert ő vitte a gyereket gyerekülésben hátul, amitől nem tudott rendesen felszállni a férfi vázasra...

aztán mikor a gyerek önjáró lett, akkor is megmaradt neki, mert amúgy jó bicikli. Soha, senki nem szólt még semmit miatta, őt sem zavarja, semmilyen hátránnyal nem jár/járt.

2020. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem férfi vázas Gepidám van, sosem érdekelt, ki mit gondol, de még nem tett megjegyzést senki sem. Olyan bringával járj, ami kényelmes neked.
2020. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ejtett váz és női váz nem ugyanaz.

Az említett Ghost sem női vázas. Az ejtett vázak főleg a durva terepen tököncsapás-gátlásra vannak, ami ugyebár nem nőies szempont, meg a kisebb váz nagyobb merevségéről szólnak, ami uniszex téma.


Amúgy meg tökmindegy.

Amit női vázasnak hívnak, azok attól kapták a nevet, hogy nem kell rajtuk szoknyában bugyibemutatóval leszállni, de ettől még férfinak is lehet praktikus ezer okból.

Például ha hátul gyerekülés van és az ifjoncot nem akarod Chuck Norris féle pörgőrúgással leszállásra bírni.


A női vázak ellen terepen vagy egyéb keményebb sport felhasználásnál szól a kisebb merevség illetve a merevség megtartásához erősebb alsó vázcső-építés és ezzel nagyobb súly.

Ezen kívül nincs nagyon jelentősége.

2020. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kit érdekel mivel jársz. Egyébként feltűnőb egy tipikusan nőies szín, mint hogy milyen a váz.


Más: sokan írták a gyerekülést. Ez alapján elgondolkodtam, hogy akkor lehet, hogy rosszul szállok fel a férfi vázas bringára? Meet én annál is az ülés előtt teszem át a lábamat. Nem így kellene?

2020. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

" akkor lehet, hogy rosszul szállok fel a férfi vázas bringára? Meet én annál is az ülés előtt teszem át a lábamat. Nem így kellene?"


A bringások többségének kényelmesebb a hátranyújtott, közel vízszintes láb átlendítése a hátsó kerék felett, mint a váz felett felhúzott láb átemelése, önmaga szájbatérdelését kísértve. :)

Szabály éppenséggel nincs.

2020. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

40 éves lettem, elgondolkotam én is hasonló megoldáson... már nehéz átlendíteni a lábam...

amúgy sok más faszit látok nem echte férfivázassal.

vigyázni kell a családi ékszerre na! :D

2020. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

47 vagyok, a csapott felsővázas montira is hátsó lendítéssel szállok.

Nekem spec az államoz felhúzni a térdem kényelmetlenebb. :D

2020. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tothp ***** válasza:
100%
Nincs is annál szebb, mikor egy férfi vázas biciklire feldobja magát valaki előlről. Aztán megakad a sarka a felsőcsőben. És repül az egész cucc amerre csak tud.
2020. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!