Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » XC versenyen, ahol indul...

XC versenyen, ahol indul legalább 100-120 versenyző, mennyi a különbség egy-egy versenyző között teszem azt, 1-2 kör után?

Figyelt kérdés

Az elején egy nagy bolyban indul az egész csapat, de később lehet arra számítani, hogy ha kicsit meghalad az ember, akkor előtte-utána nyílt terep lesz?


Van arra szabály, hogy mennyire lehet elengedni a bringát pl. lejtőn lefelé, vagy felfelé tekeréskor a kiállás engedélyezett?


Nem voltam még sosem, de kipróbálnám magam.


2020. júl. 7. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Lassan már maratonon sem lesz ennyi induló, nemhogy sima XC-n...


Pár perc alatt mwgtalálja mindenki a helyét. Ha tényleg XC, akkor az első kör után már nem lesz zsúfoltság, hiszen biztosan volt olyan hely, ahol lehetett előzni.

Annyival mész lefelé, amennyivel tudsz. Felelé pedig tekerhetsz egy lábbal is vagy futhatsz is. Csak ne tartsd fel a gyorsabbat, főleg azt, aki kört ad neked. Tehát amikor leszállsz tolni, mert nem bírod kitekerni, akkor ne azt a nyomot foglald el, amin tekerni tudnak az erősebbek!

2020. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Pedig én azt hittem, ez egy olyan szakág amin szívesen részt vesznek az emberek. Annyira nem vészesen technikás (főleg a "mezei" versenyek) mint a DH, hogy ne adjon élményt kicsinek nagynak.

2020. júl. 7. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit túloztam. Maratonon még van 7-800 induló, de régebben bőven 1000 felett volt. Hosszútávon régen 220 induló volt, tavaly volt, amikor csak kb. 60. (Nagy versenyen.)


XC-is van futamonként 30-40 versenyző, plusz a gyerekfutamok, tehát kijön a végére a 100 feletti induló, de nem egy mezőnyben.


Régen (2000 környékén) tényleg 150-es futamok voltak egy nagyobb XC versenyen. Akkor tényleg az volt a cél, hogy az első kanyart túléljük bukás nélkül! :)

2020. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!