Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringa építés manapság?...

Bringa építés manapság? Honnan rendeljek alkatrészt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, milyen oldalakat tudtok ajánlani ahol viszonylag jó áron be tudok szerezni egy komplett freeride/street biciklire való alkatrészt? 7 éve építettem utoljára, akkoriban ebike-ról rendeltem, illetve helyi kerékpárüzletből szereztem be ami kellett.

Az a helyzet most annyira le vagyok maradva hogy nem tudom honnan lenne érdemes rendelni.


Off: Egyébként mennyire fogyott meg a bringás közösség az utóbbi pár évben?



2020. júl. 16. 16:48
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

Ha rutinos vagy és a netes termékinfóból ki tudod szúrni, mi a gagyi, mi nem, már érdemes a kínai rendeléseket is megvizsgálni.


Nyereg, kormánymarkolat, fékkar, pedál, ilyesmi borzalom választékban van Aliexpressen, minőségi és szutyok vegyesen, szemezgetni kell.


Váltórendszert inkább itt, használtan, már csak a kopóalkatrész-kompatibilitás miatt is.

Egy hidrós tárcsafék-szettet sem mernék kintről, abból használtat sem.


A hajtómű-középtengely, villa-kormánycsapágy-váz szerelési részek mára akkora indokolatlan veriációs palettát mutatnak, hogy ember legyen a talpán, aki elsőre 100%-os kompatibilitással tud mindent berendelni.

Középcsapágy, tengely négyzetkúposban, vagy négyféle eltérő octalink-jellegű, integrált csapágyas...

Kormánycsapágy minimum három alapméret, aztán félintegrált, integrált, hengeres, tapered...


Villaszár, kormány x fajta átmérőben, nyeregvázcső már van vagy 10 féle átmérő...


És a Shimano-Sram kompatibilitási lehetőségek is bonyolódtak.


A mai kerékpárépítésben több a sakkozás meg tolómérőzés, mint a szerelés.


De attól még jó móka. :)

2020. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!