Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bikemap alkalmazásban miért...

Bikemap alkalmazásban miért visz el a navigáció a kerékpárútról?

Figyelt kérdés
Útvonalat tervezek, de a navigáció nem a kerékpárúton visz, hanem elvisz mindenféle főutakra, holott a térképen látszik hogy ott fut a tervezett útvonal mellett egy tökéletes kerékpárút. Ezt lehet-e kiküszöbölni valahogyan?

2020. júl. 31. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is használom a bikemap-ot, szerintem nem teljesen up-to-date-ek az alapinformációik, ill. nem frissítik. Valamikor valahonnan leszedtek egy kerékpárúthálózatot, és az van betáplálva a rendszerbe.


A merretekerjek.hu -t ismered?

Mostanában azt se nagyon frissítették, de mo-i viszonyok között elfogadható. Ezzel inkbb az a bajom, hogy oda is behajtani tilost tesz (egyszámjegyű főútvonalon pl.) ahol szakaszosan megengedett a kerékpáros közlekedés.

2020. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Megnézem a merretekerjek.hu-t.

Ezer éve ott van az a kerékpárút ami Szentendrére visz pl. de a Bikemap csakazértis a 11-es útra navigál. Nemcsak ennél az útvonalnál, de a legtöbbnél ezt tapasztaltam, így használni nem nagyon merem.

2020. júl. 31. 11:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Mentél mostanában Szentendrére?

Nagyon igéretesen készül a LUpa tó mögötti kerékpárút, kb. 4-5 héttel ezelőtt már mentünk rajta - bár még hivatalosan építési terület volt. Egyedül a Dera patak fölötti híd nem volt még járható, ott sajnos ki kellett tekerni a 11-esig, át a kishídon, aztán vissza a Duna-partra.


A bikemap-on én szeretem nézni a feltöltött útvonalakat. Ausztriában is mentünk már innen vett útvonaltippeken, nagyon bevált. :)

2020. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen pont tegnap voltam Szentendrén, nagyon fasza kis kerékpárút van ott a Lupa mögött. Én a patak fölötti hídon is átmentem, mert arra mutatott a festett nyíl, ugye a navigáció meg már a római partnál másfelé vitt mint a kerékpárút.... úgyhogy a biztonság kedvéért maradtam a "sárga úton".

Köszi a tippet, ránézek a feltöltött útvonalakra, bár én eléggé f osok a főutakon, félek az autóktól. Egyszer a városban végig "kergetett" egy trolibusz, nagyon rossz érzés volt.

2020. júl. 31. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Köszi a visszajelzést! :)

Amikor mi mentünk egy hónapja, le volt kerítve a híd, mert a korlátok még nem voltak rajta - nyilván balesetveszélyes lett volna.

Mi rendszeresen járunk (ott van szüleim nyaralója) bicajjal SztE-re, nagyon örültünk, hogy végre rendbeteszik ezt a szakaszt. Az az összetört aszfalt a gáton valami borzalmas szakasz volt...


Én nőként simán megyek főútvonalon is, városban is, meg helyközi főúton is. Ha zavar a busz v. troli, akkor picit félreállok és elengedem...

2020. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A hídon a korlátok már fent voltak, de a kordon ott volt, csak el volt húzva picit, ezért döntöttem úgy hogy átmegyek. Lehet, hogy hivatalosan még nincs átadva.

Mennék én máshová is túrázni, mint Szentendre, ezért akartam a Bikemappal tervezni, de így nem nagyon merek. Pl. Szobról ha tervezek egy utat, akkor nem a pesti oldalon hoz le Pestig, hanem valahol átkompoztat a Dunán, és a budai oldalon csurog lefelé az út, amit nem értek, mert ott jelöli a pesti oldalon végig a kerékpárutat.

2020. júl. 31. 13:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Szobtól egészen Dunakesziig le tudsz jönni, végig a "pesti" oldalon. A Dunakeszi - Bp városhatár szakaszt meg épp most csinálják, már nagyon igérgetik hogy őszre elkészül. ű


[link]

2020. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a Bikemap a legrövidebb utat tervezi még olyan áron is, hogy bevisz a főutakra. Szobról valóban rövidebb 10 km-rel, ha Nagymarosról átugrok Visegrádra, és onnan csorgok lefelé.
2020. júl. 31. 14:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rövidebb, de nem biztos, hogy jobb.


Nincs végig kerékpárút, Bogdányban, meg Leányfalunál pl. ki kell menni a 11-esre... és nincs mindenhol kerékpársáv sem...

2020. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem jobb, a 11-esen borzalom lehet kerékpárral menni.
2020. júl. 31. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!