Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egyszerre hány gyermeket...

Egyszerre hány gyermeket lehet szállítani egy biciklivel?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kettőt lehet. Vagy mindkettőt egy utánfutóvak vagy az egyiket első ülésben (max. 15 kg) a másikat pedig egy hátsó ülésben (max. 20 kg). Viszont azt lehet hogy két gyermeket utánfutóban az egyiket pedig hátsó ülésben? Vagy csak első ülésben lehet? Egyáltalán lehet 3 gyermeket egyszerre (és ha lehet akkor négyet)? Nem találtam olyan kreszt az interneten ami választ adott volna a kérdésemre.

2020. aug. 22. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Amit tudsz is rosszul tudod...

Utánfutóban egyáltalán nem lehet gyereket szállítani, bármit szállíthatsz benne 70kg össztömegig, de embert nem.

A biciklin sem lehet 2 gyerek...

Kétkerekű kerékpáron a 16 évet betöltött személy szállíthat egy 10 év alattit. (Tehát gyerek másik gyermeket nem vihet a pótülésen. Akinek két, hasonló korú, 10 évnél fiatalabb csemetéje van, az felültetheti két gyermekülésbe a kicsiket, de tolnia kell a kerékpárt.)A kisgyerek és a pótülés se akadályozhatja a kilátásban a kerékpárost, de a világító- és egyéb jelzőrendszert sem takarhatja el. A gyereküléshez tartoznia kell kapaszkodónak, lábtartónak. Ezek nem lehetnek összefüggésben a kormányozott kerékkel.

2020. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem kereshetted, mert pont 1 perc alatt találtam meg a police.hu-n a rendőrség hivatalos állásfoglalását...

[link]

2020. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 értem, köszönöm. #2 a linked semmi újat nem árult el számomra, azt írja hogy létezik előre és hátra szerelhető ülés is illetve elmondja az előnyeit, illetve hátrányait. Nyugalom, nincsenek gyerekeim és legalább 10 évig nem is lesznek, de kíváncsi voltam.
2020. aug. 22. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy a sok korral nem haladó szabály közül. Miért ne lehetne utánfutóban vagy egy cargo bicikliben gyerekeket szállítani? Nálunk nem elterjedt egyik sem, mert drágák, de nyugatra és északra mindkettőt használják gyerekek, sőt felnőttek szállítására is.
2020. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Cargo bicajt semmi sem tiltja, annyi, hogy 1gyereket szállíthatsz azzal is.

Az utanfutóval én személy szerint totál egyetértek, engem szállítottak vele, és lehet, hogy faternak jó volt, nekem hőgutát kapni abban a szűk sátorban már annyora nem.

2020. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dániában egy cargoval van hogy 6 gyereket szállítanak és ez teljesen normális. 3 picit az egyik oldalon, 3 a másikon, egymással szemben ülve. Az utánfutó meg... azt a sátrat nem kötelező lezárni és nem csak egyféle kivitel van. Na mindegy, én csak azért mondom, mert szerintem ez is egy példa arra, hogy nem haladnak a közlekedésben a magyar jogszabályok a korral.
2020. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg szerintem senki nem szólna érte... láttam már balatonon rengeteg cargost, tele gyerekkel, meg utanfutóst is, senkit soha nem csesztettek emiatt szerintem... vannak olyan "szabályok" amiket simán elnéznek ha megszegsz, max beszámítjás súlyosbító körülménynek, ha pl egy kihalt utcán átrobogsz a stop táblán.
2020. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. aug. 23. 22:21
 9/9 tothp ***** válasza:
Cargoval két gyerekkel kerültem a Balatont. A rendőr látta, hogy biztonságosan vannak elhelyezve, (szerintem stabilabb, mint a bárhol elhelyezett gyerekülés) csak annyit kérdezett, hogy hol lehet ilyet kapni.
2021. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!