Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano XT M8100 Race Brake...

Milán45 kérdése:

Shimano XT M8100 Race Brake féknyereg probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A fent említett Shimano féknyergemmel lenne egy kis gond.Az van,hogy maga a féknyereg (caliper)Nem oldalirányú mozgásban van elmozdulva,és ezért súrolja a féktárcsát,hanem átlósan.Mikor a féknyereg rögzítő csavarjait csavarom befele,és ahoz a ponthoz érek mikor már fog feszíti rá a csavar a nyerget,ekkor a féknyereg behúzza magát egy nem oldalirányú pozicíóba,így a feéknyereg nem párhuzamos a tárcsafékkel.Ha valaki valamit tud írja le,ha nem akkor pedig egy szerviz lesz a vége.Cube Race One 2020

2020. szept. 5. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

oldd fel a csavarokat

húzd be a féket és tartsd húzva

húzd meg a csavarokat


vagy tartsd kézzel a helyén a nyerget. én ezt szoktam. Ahol jó ott megfogom és szépen lassan tekerem a csavarokat felváltva.

2020. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezt csináltam énis,de ahogy tekerem befel a csavaroat,mikor elkezd fogni olyankor elmozdul,hiába tartom kézzel,elhuzza a kezem,ahogy feszitem.a 180as tarcsanak valo adapter deformalodhatott el egy picit?
2020. szept. 5. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

az adapter elég vaskos cucc... kapnia kell rendesen hogy eldeformálódjon.


nincs valami a nyereg, vagy a csavar alatt? valami kosz?


még az lehet, hogy a munkahenger nem húzódik vissza eléggé.

mennyi idős a fék?

ha koszos, megakad a dugattyú, nem tudja a rugó visszatolni és súrolni fog.

2020. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy ez lenne a gond,tisztitottam,valamint mivel 2020as kiadas a bicikli,es 2. tulaj vagyok,az elso pedig csak varosban hasznalta nem hiszem hogy elhasznalodas miatt lenne ez

Valamit kezdek,ha oteletek vannak meghallgatom

2020. szept. 5. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:

egy ponton súrol vagy egy egész kör alatt mindenhol?

egyenes a tárcsa? nincs eldeformálódva? (lehet a tárcsát is centrírozni ha szükséges)

2020. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet erteni,hogy nem a tarcsaval van a gond,hanem mikor rahuzom a csavart a nyereg elmozdul ugy hogy nincs parhuzamban a fektarcsaval?
2020. szept. 6. 11:13
 7/9 anonim ***** válasza:

jólvan nyugodjál meg attól megnyugszol!

próbálok segíteni, de úgy hogy nem látom elég nehéz.

nekem is szokott ilyen lenni, de kézzel meg tudom fogni a nyerget lehúzáskor annyira, hogy nem mozdul el.


a csavar ami a nyerget fogja mennyire van közlel a féknyereg ovális foratának széléhez? nincs véletlenül teljesen oldalra húzva a nyereg?

mert az is lehet hogy a kerék nincs jó helyen és totál arrébb kell tenni a nyerget hogy jó legyen,

2020. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi,csak szerelés után néztem ide :D A helyzet az,hogy a kerék jó helyen van,a tárcsa nyilegyenes,a fekpfoaval,valamint semmi massal nincs problema,csupan maga a feknyereg az nem parhuzamos mikor rafeszitem a helyere a csavarokkal,de ma elviszem szervizbe szerintem
2020. szept. 7. 11:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Megoldottam.A villa fékfelfogtási szárai voltak elbaszódva,flexeltem belőle,hogy jöjjön ki egyenesre,aztán két platni (távtartó),és most jelenleg működik,nem olyan jó élmény első levegős ROckshox teleszkóppal,legalább egy ilyen apró részletre odafigyelhettek volna jobban
2020. szept. 7. 12:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!