Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ktm vagy Cannondale?

Jeanpierre35 kérdése:

Ktm vagy Cannondale?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A multkor mar irtam ebben a temaban egy kerdest. Hasznalt mtb-t szeretnek venni de a multkorirol lecsusztam sajnos. Most jelenleg egy Ktm team lc carbonnal es egy Cannondale f29 xl-el szemezek. Mind ketto hasznalt es 200 ezer forint korul aruljak oket. Ti melyiket valasztanatok? Koszonom.

2020. szept. 5. 21:39
1 2
 1/14 TR75 ***** válasza:

Hm, szerintem a Cannondale.

Mindkettő karbon?

2020. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia. Nem. A cannondale aluminium. Ez sokat szamit egyebkent? Mert ha csak anyit hogy nehezebb 2 kiloval akkor ez a dolog elhanyagolhato reszemrol. Viszont a felszereltsege szerenyebb mint a Ktm-nek. A cannondale xt felszereltsegu mig a ktm xtr, mindketton rock shox villaval bar en nem vagyok tul jartas a dologban csak az utobbi idoben olvasgattam utana. Meg anyit hogy szerintem a Ktm volt hasznalva rendesen terepen (ahogy latom vannak rajta karcolasok, nyomok) mig a cannondale szerintem csak varosi es turazgatos bringakent volt hasznalva.
2020. szept. 6. 11:07
 3/14 TR75 ***** válasza:

A Cannondale lefty, vagy sima villás?

Hát, ha láthatóan kopottabb a KTM, akkor tényleg inkább a Cannondale.

Nyilván az alu nehezebb, a karbon könnyebb, és talán erősebb (cserében sérülékenyebb). Karcos és láthatóan használt karbonvázas bicajt én nem vennék. A Cannondale-t pedig lehet utólag fejleszteni.

De talán jönnek még páran véleményezni.

2020. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sima villas. Hagyomanyos rock shox villa van rajta.
2020. szept. 6. 12:46
 5/14 TR75 ***** válasza:

Szerintem vedd a Cannondale-t.

Én azt venném.

2020. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de kifejtened kicsit bovebben hogy hogy miert a cannondale. Nem kotozkodni akarok csak kicsit tobbet tudni rola hogy mi alapjan valasztja ezt a markat az ember es miert nem a masikat. Elore is koszi.
2020. szept. 6. 12:57
 7/14 TR75 ***** válasza:

Az én személyes indokom egyértelműen az aluváz lenne. Ha csak a kettő közül választhatnék, akkor az aluvázast választanám. Egyrészt a Cannondale élettartam garanciát ad a vázra (azt nem tudom, hogy a második, harmadik stb. tulajdonosnak is, vagy csak az eredetinek, ennek utána kellene nézni, mindenesetre ez nem rossz), a KTM 5 évet; másrészt, ha valami repedés vagy törés lesz, elvileg az alu könnyebben javítható.

A felszereltség szerintem másodlagos, az fejleszthető, nem feltétlenül gazdaságosan, de lehetséges. Ha viszont a váz rossz, akkor az szívás. Használtan karbon vázat nem vennék (én a magam részéről újonnan sem, de az a helyzet, hogy nem is én vagyok a célközönség).

(Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy én az acélt preferálom, de az is igaz, hogy nem montiban utazom.)

2020. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom hogy szantal ram idot.
2020. szept. 6. 13:20
 9/14 TR75 ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez a vázanyag-kérdés elég nagy indulatokat hoz ki a bringásokból, szóval ja, én azt mondom, ez is már-már vallási vita :-D
2020. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

TR75 elhiszem. De en sajnos enyire nem ertek hozza. Pont ezert felek tole hogy ramsoznak valami szart. Szerintetek ez a bringa meger enyi penzt? [link]

Koszonom az epito jellegu valaszokat!

2020. szept. 10. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!