Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Defektet kaptam országúti...

Defektet kaptam országúti kerékpárommal. Nem vagyok jártas így nem tudom milyen belsőt kell vennem. A külsőre ez van írva: 700x26c Milyen belsőt vegyek hozzá/minek kell rajta lennie a dobozon?

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Bemész a legközelebbi biciklis boltba, és ott jót fognak adni, lehet, hogy fel is rakják, ha kéred.
2020. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
622/x-y. X és y a szélesség. A 26 essen bele a tartományba. Tehát ha pl. 622/23-28 van ráírva, az megfelelő. Ha 622/35-45, az már túl vastag lesz neked. 622 a az átmérő, a 700c ugyanez francia mérettel jelölve. A két jegyű szám a gumi szélessége mm-ben.
2020. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az új belső vágd zsebre, a régit pedig ragaszd meg!
2020. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom úgyis szervizben javíttatnád meg, egyszerűbb ha bemész egy szervizbe/boltba és megcsináltatod, mint ha veszel valahol egy belsőt, aztán elmész máshova megcsináltatni. Egyébként hasonlót, mint ami a külsőre van írva. Ahogyan a 2es írta, essen bele a 26 a tartományba, ami a belsőre van írva.
2020. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Ahogy kettes írta. Én mondjuk javasolnám, hogy ha van lehetőség, olyat válassz, aminek a felső mérete van közelebb a külsőd méretéhez, könnyebb betenni.


Tehát ha megnézed mondjuk ezt a választékot:

[link]


akkor ebből a 622 18/28 méretet javasolnám.


Az még nem túl ballonos.

A 25-32-es már nehezebben tehető be, meggyűröd, megcsavarod, nem jó.

én berakás előtt az abroncsperem alá csípés ellen kicsit fújni szoktam bele, a 32-re dagadó úgy már be sem férne a külsőbe.


Természetesen pl. a 18-23, 18-25, vagyis aminek a felső mérete kisebb a gumidnál, már nem javasolt, mert túl kell fújni és könnyebben szakad.

2020. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!