Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kipróbaltam a 29es kerekmerete...

Kipróbaltam a 29es kerekmeretet egy kereskedésben, de egyszerűen nem tudtam bunnyzni vele, 27.5ös nem volt kipróbalhato, azzal könnyebbenne?

Figyelt kérdés

szóval 27.5 nem volt a kereskedésben ahol próbálgattam.

Eddig egy magellan polarx-em volt, 13éve azt hajtom, annak a vázgeoja és a 26os kerékmérete mellett hatalmas bunnykat tudtam tolni, de sajnos a 13éves váz megadta magát.

34 éves vagyok, nincs mar nagyobb igényem, mint max az útpadkára felbunny, de a 29essel egyszerűen a kormányt is alig bírtam kiemelni, nemhogy még fel is ugorjak. Ellenben mivel főleg túrázok úttalan utakon, így a kerék adottságai nagyon is bejönnek., de mellette varosi munkába járásra is kell. Nem szeretnek a bunnyhoppokról lemondani, ez az egyetlen dolog ami miatt nem erzem magam bringán egy vén szarnak :D



2020. okt. 7. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért lennél vén szar? 😃 Haverom 43 évesen még downhillezik 😃
2020. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát mert én már nem :) es sajnos nem is érek rá

Meg kialakult bennem egy félelemérzet ami meggátol sok olyan dologban? Amiket 16-25közt még lazán betoltam... én főleg bmx-eztem akkoriban, a polarixel csak túrázgatás, meg hobbi csapatás ment... de 3-4lépcsőfokot felbunnyztam vele a mai napig... illetve 1 héttel ezelőttig mikoris elreccsent a váz :(

2020. okt. 7. 11:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Szokni kell a 29-es, ha sokáig hajtottál 26-os. Főleg, ha egy XC 29-re ültél rá a PolarX után. Nem fogod érezni a bringát még 1-2 próba után.
2020. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ok, ez nyilvanvaló, de az, hogy egyáltalán nem tudtam 4-5cmnel magasabbra emelni az első kereket, még brutál kipucsítva sem, az elég arulkodó arról, hogy nem bunnyzasra lett kitalálva... sőt ami videót találok youtubon 29er bunnyhop keresőszavakkal, az alapján másnak semnigazán megy... 27.5 -ösről viszont nem sokmindent talaltam ezzel a keresőszó párocskával.
2020. okt. 7. 14:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Ebben szerintem egy 29-es és egy 27.5-ös bringa van, de sok GMTN videóban látni 29-est és nincs gondjuk a kezelésével.


https://www.youtube.com/watch?v=viZc9OkILKk

2020. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hat azért elég nehézkes bunnyk ezek, nincs mese, akkor kell néznem valami dirt/street vázat, a polarx helyett, de egyszerűen lehet csak béna vagyok, de nem igen talalok egyik nevesebb márka kínálatában sem.
2020. okt. 7. 14:48
 7/14 anonim ***** válasza:

ezt próbáld ki!!!

[link]

2020. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27.5ös úgy érzem magam mint régen a bmx-es 17.5ös váz!!!
2020. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért ne hagyjuk figyelmenkìvűl,hogy 29er hez kell a magasság is. Azaz 180cm magasság körül már jobban konrolálható/ érezhető. Ha 170 körül vagy akkor a 27,5 a jobb választás.
2020. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A xrosstrekkingek és az outik is ,"29esek,"szerintem....tévedek?!?
2020. okt. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!