Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Shimano DH-3N30-as, kerékagy...

A Shimano DH-3N30-as, kerékagyba szerelt dinamónál normális, hogy amíg az első kerék fordulatszáma kb. 100 alatt van, addig a halogénfényszóró zavaróan vibrál?

Figyelt kérdés

A hátsó lámpa nincs bekötve, a halogénizzó szabványos (6V/2.4W), és amikor már éppen nem vibrál, akkor is túl alacsony a dinamó feszültsége (4.8V). Érdemes szétszedni és kipucolni a dinamót? Vagy rossz lehet egy tekercse?

Túlfeszültségvédő nincs a biciklin.



2020. nov. 25. 17:39
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

A lámpa agydinamóhoz való?


Mert az agydinamó önmagában nem tartalmaz simító áramkört, pulzáló feszültséget-áramot ad ki. Most hirtelen arra sem esküdnék, hogy az egyenirányító benne van-e.



Lehet hozzá kapni átalakítót, még USB kinenetest is. Ott már simított, 5 V-ra lekorlátozott feszültséget, egyenáramot enged ki.


De házilag is össze lehet rakni.

Megfelelő méretű kondi + diódák. A fesz. korlátozás már bonyolultabb, de leeht, hogy a halogénhez nem is számít annyira.

2020. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha ennyire érted miért kérdezed?!?-más ennyire sem érti...ha nem vmi elektrobuherátor...
2020. nov. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja bocsd már volt válasz is....;)szemüveget a bírónak....
2020. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vadmalacka: A dinamó 6 volt 3 wattos névlegesen, ez rá is vagyon írva. Váltófeszültséget ad ki. Ebből következik, hogy a lámpa hozzávaló. Sosem volt még dolgom agydinamóval, de szerintem kissé gagyi konstrukció, ha olyan marha gyorsan kell tekerni a névleges feszültség eléréséhez, pláne a névlegesnél kisebb terhelés mellett.
2020. nov. 30. 22:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Ketteske: Valahol jogos a fölvetésed. Én "elektrobuherátor" vagyok, és az előre nem tervezett szívatásom azzal kezdődött, hogy a haverom adott egy javításra szoruló, ártatlan kinézetű, piros LED-es biciklilámpát. Egyszerű melónak tűnt. De aztán bekértem a biciklit is, mert a lámpa speciális (álló helyzetben világító), és nem volt világos, hogy miről is megy pontosan. Aztán kiderült, hogy szegény lámpa azért ment tönkre, mert folyamatosan rá volt kapcsolva a dinamóra. Akkor is, amikor a fényszóró nem volt bekapcsolva. Magyarán, rosszul kötötték be. Sebaj, teljesen új elektronikát építettem a lámpába. Csak a két LED meg az óriáskondenzátor maradt meg az eredetiből. Segédlemezes sorkapocs beépítésével bekötöttem szakszerűen. Viszont akkor már morcos lettem, amikor kiderült a kérdésemben említett turpisság, ugyanis a hátsó lámpa nem akart világítani, mert a dinamó egyenirányított és szűrt feszültsége kevés volt az általam a lámpába szerelt 7805-ös stabilizátor IC-nek. Végső soron a dinamó gyöngesége miatt bírhatta az a szerencsétlen kis gyári SMD elektronika néhány hónapig a strapát. Szóval, mire minden hibára és gányolásra fény derült, már az egész napot végigpepecseltem a bicikliszereléssel, késő este volt, és gyors választ várva a kérdésemre azt akartam, hogy a dinamó vigye el a balhét (mondhassam a havernak, hogy cserélni kell), így ne kelljen újból átalakítanom a hátsó lámpát, feszültségkétszerező Delon-híd beépítésével. De már mindegy; mégis megcsináltam, a gányolt vezetékeket kivágtam, toldottam-foldottam (a fényszóró is javításra szorult, mert törött volt; az első fék rángatta a rossz helyen vezetett kábelt; stb., stb.,); és most kifogástalanul működik minden. Kb. 27 munkaórám ment rá összesen. (Ti kértetek volna pénzt a havertól a javításért?)
2020. nov. 30. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:

elektrotechnikus-fizikus vagy?!?

üdv;)

2020. dec. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hatoska: Amolyan univerzális Elektro-MacGyver vagyok.

(Hivatalosan gyengeáramú villamosmérnök. :) )

2020. dec. 4. 23:13
 8/10 anonim ***** válasza:
gondoltam;)
2020. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Sosem volt még dolgom agydinamóval, de szerintem kissé gagyi konstrukció, ha olyan marha gyorsan kell tekerni a névleges feszültség eléréséhez"


Rámértél amúgy az agydinamóra? Mert ez ám képes 60-70 V-ig felfutni. Eléggé terhelésfüggő, mi jön ki belőle.

Előfordulhat, hogy kis fordulaton a halogén kis ellenállásával úgy leesik a fesz, hogy esélye sincs simítani. Lehet, hogy az agydinamóhoz való ledes lámpával menne, mint a pinty.


"Váltófeszültséget ad ki. Ebből következik, hogy a lámpa hozzávaló."


Hát, nekem ebből még nem következik.

:)

2020. dec. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vadmalac: Igen, mértem; terhelés nélkül 15 voltig ment föl a feszültség.
2020. dec. 13. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!