Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy szobabiciklit,...

Vettem egy szobabiciklit, nincs rajta kijelző Hogy tudnám elérni, hogy mégis érzékelje a megtett távolságot, sebességet stb.?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy van-e esetleg valami kadencia mérő, kilométeróra, vagy valami amivel esetleg tudnám mérni, hogy mennyit teljesítettem, mennyit mentem, ilyesmi. Nem zavar, az sem, hogy nem releváns távolságot mér, viszonyítási alapnak kellene, hogy x idő alatt ennyivel többet mentem ma, mit tegnap...Egyáltalán van ilyen termék?

2020. nov. 26. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:

hát az nem tesz meg semmit-egyhelyben van.....

;)

többiek okosabbsak

2020. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

kadencia:

1. (irodalomtudomány, régies) Rím, ill. egy másik szóra rímelő szó.

2. (népies) Szépen hangzó, gyak. ritmusos, találó, bölcs v. tréfás mondás; rigmus.

3. (zene) <Zeneműben> jellegzetes befejező rész(let); szabályszerű zenei befejezés, zárlat.

( [link]


Szerintem nem fogsz tudni ilyen mérőt szerelni a szobabiciklidre.

2020. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Sima legolcsóbb km-óra ami a fordolatszám alapján méri a megtett távot.
2020. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es! Én itt a biciklizéshez kértem tanácsot. "A pedál-kadenciát percenkénti pedálfordulóként mérik. Ha terepen vagy terepen közlekedik, a kadenciát a teljes fordulatszámnak kell alávetni, amelyet az erőkifejtés (pulzusszám) és a sebességváltó választása határoz meg annak meghatározására, hogy a sebességfokozat gyors vagy lassú-e.


Az érzékelő használatával járó ritmus mérése nagyon fontos az egyének számára, akik a kerékpározást több mint egy egyszerű hobbi. Szép napot!

2020. nov. 26. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez melyik külföldi oldal google fordítózott változata?:DDD

Pedálfordulatmérőre gondolsz?

Nem tudjuk, hogy milyen szobabicikliről van szó, egyes típusoknál talán egy kis ügyeskedéssel megoldható valami ilyesmi. De ha tudtad előre, hogy nem lesz semmi a szobabiciklin, miért vetted meg? Akkor már azzal is jobban jártál volna, ha veszel egy olcsó görgőt, és egy ősrégi használt, rendes biciklit.

2020. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Fölösleges fordulatot mérni.

Nézd az időt amíg tekersz, és a pulzusodat.


Ha fogyni akarsz akkor olyan sebességgel tekerj, hogy a pulzusod kb a 120-140 tartományban legyen. Ez aerob edzés.


Ha állóképességet szeretnél növelni akkor a 140 fölötti kardió tartományban toljad.


De van még HIIT vagy intervallum edzés is, olvass utána, rendeteg szakirodalom van.


Minden esetben legalább 30 perc legyen egy edzés.


Szóval egy pulzusmérős okosóra jó választás lehet.

2020. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tothp ***** válasza:

Alapból: 6-osnak van igaza. Nem a táv a fontos, hanem az időtartam és a pulzusszám.

De a kérdésre válaszolva: Aldi-lidl szolott néha tartani olyan Bluetooth eszközt, amiben két érzékelő van beépítve egyik a kerékre, másik a hajtókarra szerelt mágnesről veszi a jelet.

Az jó kérdés, hogy egy szobabiciklire ez felszerelhető e. (ráadásul kérdés, hogy a távolságot hogyan állítod be)

2020. nov. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szobabicikli "sebességét" es "megtett távját" teljességgel irreleváns mérni... a szobabicikli áll egyhelyben...

Vegyél egy pl xiaomi band 5-öt. Az ismeri a szobabringát mint mozgásformát, minden szükséges adatot ki fog neked jelezni.

2020. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó ez így van....
2020. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 27. 18:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!