Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első bicikli vásárlásnál mire...

Első bicikli vásárlásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Igazából nem az első biciklim lesz, de az első bicikli vásárlásom lesz, mivel csak gyerekkoromban volt biciklim annó amit csak kis községben tekertem igazán nagy városban még nem. Szeretnék olyan biciklit venni amivel fővárosi utakon, akár erdőben, mezőn is lehetne nyugodtan tekerni. Szeretnék vele sokat ilyen mezőkre járni és tekerni ott. Milyen típusú biciklit ajánlotok e célokra? Meg mennyivel másabb nagy városban (Budapest) biciklizni mint egy falunál kisebb községben ahol alig voltak? Miket kell betartanom, mire kell figyelnem? Mennyire megengedett a járdán való tekerés mint az úton ahol gyalogosok szoktak lenni? Elsőnek talán járdán próbálnám ki mivel az út nekem ijesztő kicsit, hogy csak kiskoromban bicikliztem utoljára. Milyen védőfelszerelések ajánlottak? Keretem max 100.000-150.000 lenne bár nem ismerem a kerékpár árakat igazán, szóval ha lenne jó minőség akkor természetesen tolok az áron. 23L



2021. jan. 23. 11:12
1 2 3 4
 1/35 Gyakori93 ***** válasza:

Szia.


Lehet célszerűbb lenne egy kerékpáros ismerőssel elmenned egy kerékpár üzletbe, mivel rengeteg minden befolyásolhatja, hogy számodra mi lenne az igazán jó választás!


Csak pár apróság amit érdemes figyelembe venned!

- A magasságod.

- A kerékpár típusai. (MTB, Cross, Trekking)

- A kerékpár váz mérete és geometriája.

- A kerekek mérete. 26-os 27,5-es 29-es

- A hajtás áttétele, mivel nem mindegy, hogy hol használod.

- A kerékpár fékberendezése. V-fék, tárcsafék (hidraulikus, vagy mechanikus)


És még számtalan más, más dolog létezik, de nagy vonalakban most ezek jutottak az eszembe.

2021. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Gyakori93 ***** válasza:

1-es vagyok.

Néhány ember a decathlon-os kerékpárokat szokták még ajánlani, ár/érték alapján! Itt érdemes szétnézned! ---> [link]

2021. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Gyakori93 ***** válasza:
54%

Ja, és a kérdés másik része, ami a Pesti közlekedést érinti!

Járdán maximum 10km/h mehetsz

Ha van kerékpár sáv vagy kerékpár út, akkor ott érdemes menned!

Az úton, az autók között nagy figyelemmel és óvatossággal kell haladnod, mert rengeteg a tuskó ember, amelyik simán elmegy melletted centikre. (Én más csak tudom, sokat tekerek pesten)

Meg persze sok, kresz szabály van, amit érdemes tanulmányoznod, nehogy baj legyen belőle!

2021. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

sajnos nincs kerékpáros ismerősöm.:(

2021. jan. 23. 11:45
 5/35 A kérdező kommentje:

Meg sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz.

Régebben is csak azt néztük hogy a magasságomhoz jó legyen meg a kerekei és ennyi max. nagyon nem értek ezekhez így :D

2021. jan. 23. 11:46
 6/35 Gyakori93 ***** válasza:

Akkor, azt ajánlom, hogy néz egy kerékpárt a decathlon-ban.

Ha rá kattintasz egy kerékpárra akkor az oldalon láthatod a kerékpár vázméretét, és azt is, hogy mekkora magassághoz ajánlják.

Nem tudom mekkora a magasságod, de például ez a kerékpárból csak s vázmérettel van, ami 150-164cm magassághoz jó! [link]

2021. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehetsz járdán, csak akkor, ha még nem múltál el 12 éves!


A KRESZ-ben pontosan le van írva, hogy csak kivételes esetekben lehet használni a járdát, ha pl. az úttest alkalmatlan a közlekedésre.

De ez nem azt jeletni, hogy te félsz a forgalomban, ezért számodra az úttest alkalmatlan...


Hanem azt, ha pl. útzár van, vagy baleset miatt az egész útpályát lezárják, esetleg felbontják...

2021. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

7-est folytatom: a leírt célokra egy V-fékes trekking bicaj lenne a legalkalmasabb szerintem.


Nézd meg pl. a Kellys, Merida, de akár a Gepida cross-trekking bicajokat.

2021. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

7.direkt írrtam hogy 23 vagyok látom ez figyelmen kivül maradt :D..

de sok embert látok biciklivel járdán menni.

2021. jan. 23. 12:03
 10/35 anonim ***** válasza:
Ne járdán próbáld ki, hanem külsőbb kerületben, alacsony forgalmú kis utcákon!!!!
2021. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!