Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A levegős teleszkóp (rockshox...

KárpátokGéniusza kérdése:

A levegős teleszkóp (rockshox judy air) azt jelenti hogy rendszeresen kell a légnyomást utánapumpálni?

Figyelt kérdés

Nekem csak városba lenne főleg monti és nem szeretnék még ezzel is vacakolni.


Mellesleg a telópumpa jár a kerékpárhoz vagy azt külön venni kell vagy hogyis?


Kösz


2021. jan. 27. 00:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Változó, hogy jár-e hozzá pumpa. A nyomást jól tartják, nem igazán kell utána fújni, ha karban van tartva. A karbantartás igénye viszont nagyobb, mint egy rugósnak. Ha csak városba kell, és minimálisat akarsz vele foglalkozni, akkor lehet, hogy neked egy rugós jobban megfelelne. Mondjuk szerintem a városba teló sem kell és monti sem.
2021. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi, volt nekem ilyen tárcsafékes fitness kerékpárom


1. rázott Bp-en a kerékpárutakon a merev villa miatt

2. az első 160 tárcsafékkel lejtőn lefelé nem tudtam megállni a súlyom miatt


Ezért gondolkozom monti-ban :) amit kinéztem azon 180-as a tárcsafék van és a szóbanforgó rockshox teló

2021. jan. 27. 14:04
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincsen tökéetesen zárt rendszer, ezért minimálisan engedik a levegőt. De ez kb. havi egy ellenőrzést jelent. Ha sokat mész, akkor csak 1x kell a két szerviz között ráfújnod. A gumik több levegőt engednek.


2. Milyen fék, melyik lejtőn és hány kg-os vagy? Könnyű azt mondani, hogy a 160-as tárcsa kevés, de általában ez hülyeség. Akkor kevés a 160-as tárcsa, ha sokat fékezel és kis felület nem tudja elvezetni a hőt.


3. Hogyan fékezel?

2021. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A rázás nagyban függ váztól, villától, keréktől és gumitól is. A fékeket lehet fejleszteni. A monti teljesen a másik véglet egy fitness után. Az meg lassú lesz és nehézkes, azért nem fogod szeretni szerintem.
2021. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

100kg + ruha hátizák stb... ~110kg


Budai hegyeken volt hogy nem tudtam megállni csak lassítani, nem melegedett túl egyszerűen nem bírt megfogni


Majd gondolkozom a dolgon akkor. Köszi a válaszokat!

2021. jan. 27. 14:39
 6/19 anonim ***** válasza:
egyszer beállítod és nem szivárog akor fél évig nem kell barálni legalább bár ha versenyzel pálya adottságaihoz kell igazítani-van ilyen rebound visszcsillapítás szabályozó(nyúl és teknőssel jelöli a rockshox)
2021. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Látom, a "Hogyan fékezel?" kérdést elkerülted. :)


A legtöbb bringás nem tud fékezni. Akik versenyeznek, azok kénytelenek megtanulni, de a csak közelekedők csak húzzák a kart, aztán szidják a féket.

Ahogy fékezni kezdesz, már tolni is kell magadat a nyereg mögé. Ha nem így teszel, akkor a tested elindul előre és a hátsó tengely gyakorlatilag a levegőben van. Ezért a hátsó fék semmit sem segít a lassításban.

2021. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nem tudom én olyan srácokkal nyomtam együtt a Bringát akik ma profik TDH ilyesmi montiztunk inkább az volt menő h csak első féket használjunk!!!
2021. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A fékezés módja tényleg nem mindegy, de hasonló súlyom van, és aláírom, hogy a 160-as tárcsa eléggé határeset egy átlagos fékkel. Nagyobb tárcsánál azért nem csak a hőátadó felület nagyobb, hanem az erőkar is. Én a trekkingemre anno felraktam a 180-as tárcsát, és érezni lehetett a különbséget. Egy jó fék 160-assal is megfogna, csak a gyártók szeretik lespórolni a bringákról.

Én városi bringának valamit könnyűt vennék. A fitness helyett valami hasonlóan könnyűt, de legalább 40-es gumival. A rázáson a karbon villa is tud csillapítani. Mehet rá egy Deore vagy XT fék, azzal meg fog állni 160-as tárcsával is.

Egyébként a rázásra amúgy sem a teleszkóp a tuti megoldás. A nagy úthibákat kiveszi, de az apróbb vibrációkat nem simítja úgy el, mint egy pufi gumi.

Ha MTB-t vennék ilyen célra, akkor az valami könnyű XC gép lenne, könnyű kerékszettel, amire valami semi-slick gravel gumit tennék.

2021. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

alu sok karbon(vibráció elnyelő hatás)kieggel

esetleg valami strapabíró(stramm)karbon váz!

2021. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!