Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking vagy országúti...

Trekking vagy országúti biciklit futárkodni?

Figyelt kérdés
Futárkodni készülök, elsőre egy országútira gondoltam, de sosem hazsnáltam még, nem tudom mennyire bírja a magyar utakat, meg a panelek közötti cirkálást

2021. jan. 30. 03:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Es egy elektromos állami támogatással? Bár mintha most nem lehetne pályázni
2021. jan. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én treckinget választanák. Az országuti jó minőségúuton hosszú szakaszon optimális. Panelek kőzt valoszinű sokszor fogsz járdával találkozni, utburkolat váltások.
2021. jan. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Kicsit túllihegik ezt a rossz útra nem jó az outi dolgot. A legtöbb futár azzal jár, és ha az Isaszeg-Dány szakaszt kibírják, márpedig kibírják, akkor a belvárost is.
2021. jan. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeiritem is oúti, bár még soha nem futárkodtam, nem tudom mennyire kell rossz utakon járni, de szerintem a futárok autóutakon és bicikliutakon járnak, amik bár rosszak, de nem annyira, hogy egy trekking vagy mtb kelljen hozzájuk. Viszont ha sokat teker valaki, akkor az oútival könnyebb, gyorsabb, kevésbé fárasztó hosszú távon.
2021. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát treking,de nagyon lecsupaszìtva. Egyrészt hogy ne legyen tolvaj mágnes, másrészt talán kényelmesebb.

A rossz út dolog, annyira nem számit ha nem èsznélkül tolod mint a hülyegyerek akkor a nagyobb kátyuk kerülhetőek. A kicsiket meg birják.


Az àttételezés kevésbès sportos az még egy fokkal optimálisabb a városban.

2021. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Trekking de csak városi slick gumikkal , az bírja a plusz súlyt . Ezeken van csomitartó sárvedő lampák , telója . Úri negyedekben foshalom az út a jarda , kátyúk a macskakő szetráz . Outi mindig drágább ha csak nem egy viseleteset veszel felujításra szorulot . Vfék jobb mint a patkó de ha tárcsás az megfog minden időjarasban .
2021. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyenlőre trekking fele húzok jobban, azt teleszkóp vagy a nélkül érdemes?

2021. jan. 30. 23:43
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

Teljessn felesleges a teleszkóp. Városi felhasználásra nincs értelme, viszont egy újabb meghibásodási lehetőség és +1 karbantartásigényes alkatrész, ami ráadásul a jármű tömegét is növeli elég rossz helyen...

Persze ha a megvenni kívánt gépen alapból az van, akkor azért ne hajítsd ki.

2021. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Jó ha van teló , ha kapcsolhato meg jobb . Csillapítja fékerőt kíméli a tengelyt az agyat , minimális a 8as kialakulása . Nem üt vissza a kormanyra a huppano stb rázkodás , egy nagyobb fekezesnél sem csúszik tova te sem repülsz le .
2021. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

@9: alapvetően a teleszkóp arra való, hogy egyenetlen úton nagy sebességnél a talajon tartsa a kereket, így irányítható marad a jármű. Városi körülmények között ez nem jellemző, így itt semmi haszna. A járműkezelési hiányosságokra pedig a gyakorlás és a tanulás a megoldás, nem pedig a gépet igazítani a helytelen használathoz...

Illetve akad még egy eset: a ma általánosan elterjedt olcsó alumíniumvázak rezgéselnyelő képessége egy normális acélvázhoz képest zérus, így ezt a feladatot is ennek kell ellátnia...

2021. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!