Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik külsőt könnyebb fel/les...

Melyik külsőt könnyebb fel/leszerelni? A drótperemeset vagy a kevlart (hajtógatós)?

Figyelt kérdés

A hajtogatós logikusnak tűnik, de egy korábbi kérdésnél volt aki pont ellenkező tapasztalatról számolt be.


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__9..


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__5..


Itt meg pont az ellenkezőt mondják:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__4..



Ilyet szeretnék:


[link]


De nem tudom hogy a drótperemeset, vagy a hajtogatósat. Most is ilyen van, de elég nehéz szerelni, viszont nem tudom róla hogy melyik típus.



#gumiköpeny #hajtógatós #kevlar #acélperemes
2021. febr. 11. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha szerelted, akkor tudnod kéne, hogy melyik típus.

Szerintem ez gumitől is függ, de ha tubeless ready, akkor jó esély van rá, hogy hagyományos (nem tubeless ready) felnire gyötrelem lesz felrakni, ha egyáltalán sikerül. Én legalábbis feladtam, mielőtt tönkretettem volna a drága gumit. A felni közepét kell nézni, ha van benne mélyedés, ahová be tudod ültetni a gumi peremét szereléskor, akkor könnyebb a dolgod. Ha belül szinte sík a felni, akkor a tubeless ready szinte biztos nem megy fel.

2021. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem tubeless ready gumi, és csak belsőcserét csináltam, nem szedtem le teljesen a gumit, így nem igazán tudom pl. hogy hajtogatjató-e. Olyanom eddig egyébként sosem volt, csak nemrég kezdtem újra kerékpározni.
2021. febr. 11. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet érezni a peremen, hogy merev drót van benne, vagy hajtogatható kevlár/karbon szál. Ha érdekel, meg tudod nézni. Mivel nem TLR, szerintem nem lesz gondod vele. Szerintem nem annyira a perem típusától függ, inkább attól, hogy mennyire pontos a mérete, és milyen felnid van. Sajnos ezt előre nem lehet megjósolni.

A trekkingemre Remerx felnis kereket vettem, még a drótperemest is gyötrelem felrakni, alig akar a helyére ugrani még szappanos vizes peremmel is.

2021. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
döglődés volt szerelni a neuzer x valahányasokat azon is remerx volt talán és conti drótperemes trekking külső az egy valós szívás volt!!!....
2021. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szedtem le és tettem fel drótperemes külsőt is szerszám nélkül és szenvedtem már kevlárossal is.
2021. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!