Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Akkor is érdemes megnézetni a...

Akkor is érdemes megnézetni a középrészt tavasszal, ha tapintásra tökéletesen fut?

Figyelt kérdés

Nem egészen 1 éves kerékpárról lenne szó, a kerekeken érződik hogy kellene már zsírozni a csapágyakat, amiket nem akarok elbarmolni, ezért ezt a részt szakemberre bíznám.

Az a kérdés, hogy érdemes-e megnézetni a kerekek mellett a középrészt is, akkor is ha tökéletesen működik?



2021. febr. 22. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem árthat kiszedni és bezsírozni azt a részt, ahol a vázba megy. Megkönnyíti majd a dolgodat, ha cseréli kell (nem lesz beragadva). Én az agyakat is évi kétszer szétszedem és kipucolom. Akkor is, ha még nem szutykos és teljesen simán fut. Az élettartamot meghosszabbítja.
2021. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb vidd el , golyokat porvédős kónuszt is cserélj 4 havonta ,vagy a por a g o l y o k a t m e g ö r l i kikopik a belső és akkor kuka . A khajtás csapágy ha nyitott műagyűrűs olajozható .
2021. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne 4 havonta cserélni a kónuszt és a csapágyakat? Nekem 2 éves az egyik bringám és még az eredetiek,mert karban voltak tartva. Felesleges cserélni, ha nincs semmi bajunk.
2021. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamit csak csinálsz vele ha karbantartod ... A kónuszos menetes tengely kényes dolog ,golyó kónusz kopik . 3 havi zsírzás golyó és porvedő csere nem összeg max 2500 ft a két kerékre . A csapagyas kerekek más kategóriák , monoblokk olajzása sem kötelező . Hát ezért , de leirtam fent vissza olvasod és megérted .
2021. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Évente kétszer szétszedem. Az nem 3 havonta van. Úgy évente kétszer,hogy terepen megyek,sárban,vízben,porban. Érdekes módon még jók a csapágyak is, és a kónuszok is. Azaz most nekem minek kéne pl 4 havonta kicserélnem,amikor semmi baja? Ez olyan,mintha kidobnád a sajtot a hűtőből,ami 3 hete ott van,de csak 20-án jár le és ma még csak elseje van. És csak azért mert valaki szerint (3 hêt-4 hónap) ennyi idő után ki kell,pedig semmi baja. Kidobnád? Nem. Ugyanez van itt is.


Az más kérdés,hogy a kérdező 1 éves kerékpárjában valószínűleg még nem volt rendes karbantartás,így nagy eséllyel cserélni kell az általad leírtakat. Igen, ezzel egyetértek. De alapból hülyeség a 4 havonta cserélés.

2021. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anno évekig bírták a zsírok a fémek a láncok , edzettebbek voltak masszivak stb . Aztán par éve a dragább tengelyeim elhajlottak , a fullra rakott zsír elpárolgott az agyban . A minőségi olajzott lánc rozsdázik zárt térben dobozában , két esetben hasadtak félbe új golyók a koszoruban 1 év alatt . Emiatt , inkább megoldom hamarabb . Ez az autoknál úgy zajlik hogy a Bmw stb gyari ajanláss 30 ezer km után cseréltet , valoságban pont szétmegy a moci . Aki nem spórol óvatos még az 8-10 ezrenkent cseréli .
2021. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az autóban a motorolaj azért más kategória, mint a mz agyban a csapágygolyók és a kónuszok.


Ameddig az autóban ha hosszú élettartamot akarunk,akkor ugyebár nem 30 ezrenként cserélünk olajat, viszont kerékpárnál ha szétszeded újrakenés és takarítás céljából és látod,hogy semmi baja,akkor a jót minek kéne kidobni?


Értem a gondolatmenetedet,miszerint megelőzöd,hogy bármi is legyen, de én meg úgy vagyok vele, hogy pazarlás kidobni egy teljesen jó csapágygolyót és kónuszt,még akkor is,ha nem egy hatalmas összeg a cseréje.


Láncnál és kazettánál én is tapasztaltam már rozsdásodást úgy, hogy vagy dobozban volt, vagy szépen le volt tisztítva és olajozva,viszont nem volr használva pár hêtig. Régen ez nem volt,úgyhogy igen. Egyre sz@rabb a minőség. Ezért én pl a láncot cserélem 1000-1500 km után,akkor is,ha nem nyúlt meg. Erre is lehetne mondani,hogy pazarlás,de azért ha elszakad a lánc pont akkor,amikor nyomatsz egy sprintet,akkor az nem vicces. Egy csapágygolyót bedarál,akkor meg nem lesz esés belőle.

2021. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bmw gepkönyv ajánlás a 30 ezer .Kétszer tört ketté golyó , egyik mtb csak kenve volt sűrün tengelyt kónusz csereltem és akkor érzékeltem mikor menet közben picit kotyogot .Szerszammal rahúztam kissé és pár 100 m után kiszakadt . Az agy belsejét megragta , kuka , golyók régiek lehettek . Másik használt outi amire esküdtek hogy tartalék volt es mindig szervizelték . 3 napra levált a pedál a tengely menete kiszakadt , monoblokk csere . Ekkor át néztem átzsíroztam , a kereket elől koszorút is cseréltem , hatul csak tengelyt . Ez volt a baj . Hetek múlva hirtelen recseget befogott , megbontottam az agyban 2 golyo tört félbe és szétette az agyat . Azok a golyók is több évesek voltak . 1 hete laza talajon 5 hónapos jobb Kmc lancszem tört , kicseréltem pótszem csere megjelölve . 3 nap múlva lejtőn leszakadt újra . Megnéztem a törést , buborékos az anyag . Ki lehet gagyit is fogni mindenből , de gyatra minden .
2021. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!