Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha napi 30 km-t biciklizek...

Ha napi 30 km-t biciklizek akkor azzal mit lehet elérni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy sport kerékpáros. Tegnap 30 km-t tekertem. Nem volt izomlázam.


Ez baj?


A vádlim meg a combom fog izmosodni, meg a hátizomnak jobb lesz a tartása?



2021. febr. 28. 11:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
66%
Belegondoltál, hogy ez így önmagában milyen hülye kérdés? 30 km-t le lehet tekerni nagyitempóban, de 40 perc alatt is.
2021. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Miért lenne hülye kérdés?


Nekem pl. 2 óra volt , volt kb 5 km mikor megnyomtam és 30/ km/h volt a tempó de alapból 5-7 km/h val tekertem.


De nem is ezen lett volna a hangsúly h mennyi idő alatt lehet megtenni, itt a mozgás a lényeg

2021. febr. 28. 11:25
 3/45 anonim ***** válasza:
42%

Na pont ezért hülye kérdés. Mozgás az is, amit te csináltál, meg amikor a kanpéról átülök a fotelbe, de a 30 km-es időfutam is.

Ez nagyjából az a tempó, aminél épp hogy nem esel el.

Semmit nem ér izomzat és teljesítménynövelés szempontjából, max. egy kicsit átmozgat.

2021. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Azért nem éppen :)


Mivel biciin nem kényelmesen ülök 2 óra hosszáig tartok egy pozíciót és mozgatom a lábam.

2021. febr. 28. 11:35
 5/45 anonim ***** válasza:
60%
És még kiegészítésként hozzátenném, hogy az se mindegy, hogy a Duna-parton tekerészel +/- 2 méter szintkülönbséggel, vagy feltekersz a Hármashatárhegyre...
2021. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Ha ennyire érdekel biciklis úton mentem a patakparton itt ott emelkedővel meg lejtővel. De még mindig nem ez volt a kérdés egyébként
2021. febr. 28. 11:37
 7/45 A kérdező kommentje:

Ja bocsi az infók mielőtt kérded eddig ültem egésznap az irodában, meg a buszon meg itthon a kanapén meg feküdtem.


Feltételezem azért ilyen életmód mellett van valami haszna



Persze egy tour de francosbak ez az alap... Értem a te elméleted is

2021. febr. 28. 11:39
 8/45 anonim ***** válasza:
79%
A kerékpározás nagyon jó arra, hogy formába tartsd magadat, ne hízzál el, jótékony hatása van a szívre, a keringési rendszerre. Nyilván a hatékonyság függ az intenzitástól. Le lehet tekerni 30 kilométert nagymamatempóban vagy durva intervall edzésként is. De egy kezdőnek ez utóbbira nincsen szüksége. Viszont arra azért ügyelj, hogy a pulzusod a megfelelő tartományban legyen, hogy legyen valami sportértéke is a dolognak. Az a legjobb a bringázásban, hogy viszonylag gyorsan bele lehet rázódni, aztán ha az alap kondi megvan akkor be lehet vállalni fél-egy napos túrákat is, és ez a szint már nagyon durván tud segíteni a fogyásban, mert egy nap alatt négy vagy ötezer kalóriát is elégetsz. Viszont férfiként ha csak nem versenyző az ember nem árt ha végzel mellette erősítő edzést felsőtestre, mert egy férfinél nem a lemenőbb dolog a piszkafa testalkat. Így együtt viszont könnyen megvan egy szálkás, sportos fazon ami egészséges, fitt, és tetszetős.
2021. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
69%

6: de nem akarod megérteni, hogy a "mit lehet elérni" erősen attól függ, hogy milyen terepen, milyen tempóval mész...???


Patakparton tekerészni - ezzel kb. azt éred el, hogy heverészés helyett a jó levegőn vagy, tehát mozogsz valamit...


Ha az "elérni" alatt izmosodást, netán fogyást értesz - akkor ahhoz ez kevés.

2021. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
Én napi 15 km tekeréssel fogytam le 20 kilót. Igaz, kevesebbet is ettem. Én azt mondom, ennyi mozgás segít megtartani az izomzatodat, ha elkezdesz fogyni.
2021. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!