Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a mountain bike jó lenne...

Ez a mountain bike jó lenne arra amit akarok?

Figyelt kérdés

[link]

Olyan biciklit szeretnék, amivel sík földúton le lehet tekerni nagyobb távolságokat és tud felfelé is menni, viszont kemény, lejtős terepen is megállja a helyét.

Bár a síkon való tekeréshez a 2,60-as gumi meg a 140mm rugóút kicsit meredeknek tűnik, szóval nem tudom, erre mennyire lenne jó, meg amint látom a geometria is inkább keményebb dolgokhoz van tervezve.

Összefoglalva lényegében egy olyan biciklit szeretnék, amivel egyszerre lehet XC-re és Enduro-ra is edzeni.


2021. márc. 18. 01:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sík földúton lassú lesz, mert nem arra való. Olyan bicikli nincs, ami mindent egyformán jól tud, valahol kompromisszumot kell kötni.
2021. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem , ez terep sportgép . Trekking crosstrekking vagy olyan mtb kell ami elől 2-3 tányéros és 1,75 - 1,5 slick gumijaik vannak . Enelkül kínlódás vagy felesleges a hajtásrendszer átalakitása extra pénzért .
2021. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

vegyél olyan montit ha megszállott vagy ;)

aminek max 100as a rugóútja az még használható mindenhol-ha bevállalós vagy tudod mindenhol használni....

!

2021. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az első rugóút nem akkora hátráltató tényező. Nyilván nem lesz olyan hatékony, mint egy 10 kg-os XC gép, de ha nem versenyzés a cél, szerintem teljesen megfelel.

Nekem egy 130/120-at rugózó trail össztelósom van 2.3/2.2 gumikkal, 15-16 kg körül van a súlya. Ha esetleg csak úgy elmegyek bringázni vele a környékbeli földutakon, kb. 20-as átlagot tudok vele tekerni, és 60-70 km sem okoz gondot. Mindezt úgy, hogy nem vagyok különösebben edzett és egy mázsa felett nyomok. Ami sokat segít, az a jó minőségű gumi tubelessre szerelve, ezzel egész szépen lehet csökkenteni a forgó tömeget és a gördülési ellenállást. Vásárlás után ezt rövid időn belül meglépném.

2021. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
a 20átlagot azért azzal a gépet síkon földúton elég durva erő kell sztem-tehát sokszor mész 10-15 körül-ésa lefelékben 30 felett-ezt a tempót tartod két órán keresztül akkor jön ki a 20as ÁTLAG
2021. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ez Himba káefté fogsz vele imbolyogni-mint a másnapos matróz kit felkeltettek-de lehet nem olyan vészes...
2021. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

5: Ez nem durva hegyi terep, inkább annak szólt, hogy síkon szeretne vele haladni. Az alapján írtam, hogy tavaly pont volt egy erre illő köröm Martonvásár és Velence környékén. Volt benne némi aszfalt, de kb. 2/3-a mezőgazdasági földút volt. 67 km alatt 410 m szinttel kereken 20-as átlag jött ki.

Hegyi terepen 12-14 km/h átlag adódik. Sem mászásban sem technikás lefeléken nem vagyok gyors sajnos.

2021. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Könnyű terepen, levés szinttel reális a 20-as átlag.

Ezt bőven lehet hozni a kérdésben szereplő bringával.

Az mondjuk nagyon nen tetszik, hogy a bringa súlya helyett marketing bullshitet nyomnak.

Ha 20 km-en belül eléred a hegy lábát, akkor vedd meg nyugodtan.

Ha viszont az Alföld közepén laksz és évente csak ötször látsz hegyet és ebből kétszer tv-ben, akkor inkább vegyél egy országútit vagy gravelt.

2021. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8: Igen, egy súly adatot illene megadni. Olyan 14 kg körül lehet szerintem. A Giant is ezt csinálja, pedig én úgy tapasztaltam, hogy nincs okuk szégyenkezni ilyen téren.

Viszont mivel valamiféle endurozás is cél, így nem biztos, hogy baj, ha nem a kategória legkönnyebb vázát veszi valaki, főleg ha nem pehelysúlyú a bringás.

Ami még feltűnt, az a szokás szerint alulspecifikált fék a bringán. Ahogy látom, ezt már rendeléskor lehet fejleszteni 100 euroért.

2021. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A féket néztem én is, szerintem majd veszek rá előre valami 4 dugattyús Shimano-t vagy Magura-t, meg XT féktárcsákat.

Egyébként a DH OB merev kategóriájában lehetne ezzel a biciklivel indulni? Mert lehet majd az is szóba jöhet a jövőben.

2021. márc. 18. 15:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!