Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Eredetileg 3x8 sebességes...

Eredetileg 3x8 sebességes hajtást 135 mm hátsó sarutávolságon vajon lehet bővíteni?

Figyelt kérdés

Eljött a totális csere ideje a 3x8-as hajtásomon (28-as kerék, túra váz).

Ahogy elnézem, ezen a kategórián mostanra csak a termékpaletta legalja elérhető. Azonban én szeretném a hajtástrendszert megbízhatóbb váltókkal szerelni.

Ezt úgy látnám megoldhatónak, hogy a kazettás tárcsasoron bővítek. Hátul 135 mm sarutávolság adott.

Vajon van-e lehetőség ebben az adott helyzetben erre a fajta bővítésre?



2021. márc. 20. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a saru távolság lesz a fő probléma.

Egy 9-es sor biztosan befér. Az agy a kérdés,hogy tudja e fogadni. Vagy cserés.

Amúgy az megvan hogy a meghajtásban mindent cserélni kell,ha egy ilyen műveletre adod a fejed. Jó az első váltókart nem.

2021. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1/1

Igen, pontosan erre gondoltam: ha befér és esetleg az agy fogadja, akkor felfejelni 9-10-re a kazettás fogast. Vagy akár új aggyal.

Elöl hátul új váltó, hátsó váltókar csere, monoblokk is, az első tárcsák talán nem, de ha igen, akkor az is.


Viszont mivel ilyet nem csináltam, nem tudom, hogy szokott ez menni, nem voltam biztos, hogy kijön-e a matek a hellyel. Mert a 11-12 sebességesnél azt olvastam, hogy ott már inkább 142-es a sarutáv.

2021. márc. 20. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Amire a 8-as felfér arra a 10-esig lehet tenni másik sort. A 8-asban azt hiszem 3 karika alátétezés van, a 9-ben 1db a 10-hez nem kell. Viszont váltó és váltókar is fog kelleni másik.
2021. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont a 10-esből a 11-36 kiosztásik biztos. A 11-40 és a 11-42 már bizonyos vázakban nem lesz jó sehogy, mert a lánc beleérhet a láncvillába.
2021. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 #4

Köszönöm, ez biztató infó.

2021. márc. 20. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Hajtásban minden cserés ba csere van.

Hajtómű,hátsó váltó/kar,lánc.

Az első váltó/kar az maradhat,igazából csak újra pozicionálni kell. Most már tudjuk,hogy új agy nem kell 10es sorig.

2021. márc. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldhato. De ja minden csere akkor szinte. Sose ertettem minek ennyi sebesseg. 1x3al boven elvagyok.
2021. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

A sebességek száma másodlagos. Inkább arról van szó, hogy a mára szükséges nagyszerviz során olyan változtatásokat akarok megtenni, amelyek a minőségi felszerelést jól fogadják.

2021. márc. 21. 21:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!