Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért hangos a hajtás a pár...

Miért hangos a hajtás a pár napos bringámon?

Figyelt kérdés
Pár napja van egy kellys országútim, 2x8-as áttéttel, és amennyiben 2x7-2x8-ban van, hangos a hajtómű amikor tekerem. Mi lehet a hiba? Be kéne zsíroznom, esetleg meghúznom valamit?
2021. márc. 20. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
láncolajat fújj rá.
2021. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be a legjobban:

[link]


rácsöpögteted, szépen elkenődik, és kész.

2021. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tothp ***** válasza:
100%
Esetleg nem ártana az átdobó beállításásával kezdeni. Még mielőtt minden problémát "kenegetéssel" orvosolnánk.
2021. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Állítsd be a váltó helyzetét, lehet nincs egy vonalban a lánccal és fújj rá WD40-et.
2021. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tothp ***** válasza:
100%

Miért akarunk egy alapból gyárilag jól kent lácot már az élettartam elején mindenféle szarok felkenegetésével padlóra tenni?


WD-40 NEM Láncra való

műszerolaj nem láncra való


Csak két fokozatba zörög a lánc: Beállítással kel orvosolni. A hibás beállítást az olaj nem oldja meg.

2021. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

WD40-et én a műhely illatosítására használom!

Kerékpáron akkor használtam amikot egy régi felnin az elkopott matricát áztattam le vele - erre tök jó!

Sem kenésre, sem tisztításra nem alkalmas! Tilos vele láncot vagy bármi kenendő helyet befújni! Aki ilyent tesz, vagy ajánl, azt életfogytra ítélném legszívesebben!


Az új kerékpárok be vannak állítva gyárilag. Aztán amikor ráülsz deformálódik kicsit a váz, meg használod kicsit, akkor igazodnak az alkatrészek és nyúlnak a bowdenek is!

Ez teljesen természetes folyamat.

Utána kell állítani!

2021. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én mindig is WD-40-et fújtam rá, de mit ajánlotok ti akkor?
2021. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tothp ***** válasza:
43%
Az alap kérdésre válaszolva: semmit. Ez egy nullkilométeres lánc, egy nullkilométeres bicajon.
2021. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tothp ***** válasza:
6-os. Azért látom, van itt, aki érti is.
2021. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó és akkor mivel olajozzuk a bicikliláncot hmm?
2021. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!