Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kormánymarkolat nyomja a...

Kormánymarkolat nyomja a kezem, milyenre cseréljem szerintetek?

Figyelt kérdés

Szivacsra vagy a szélesebb típusú tenyértámaszosra?

például ilyenre gondolok

[link]



2021. márc. 30. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Rosszul fogod, vagy rossz a kerekpar merete.


[link]

2021. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen bicikli? Lehet, hogy rosszul van beállítva az ülés és túlságosan előre dőlsz.

Hogy milyen markolat jó neked, az egyéni. Ezért is van sokféle. Neked kell megtalálnod neked melyik jó.

2021. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mtb-ról van szó és lehet tényleg alacsony a kormány.

Először egy kicsi kormányszarvra gondoltam mikor megláttam hogy van ilyen szélesebb markolat is.

Ti nem szoktátok a fogást váltogatni hosszabb tekerés közben?

2021. márc. 30. 23:59
 4/14 anonim ***** válasza:

A kormanyszarv az mas, nekem volt egy ideig, de aztan megtanultam rendesen fogni a kormanyt. Ideznem, amit egy haveromnak mondott a bringamegszallott masik haverja: ne told a kormanyt, hanem huzd.


Amit linkeltel, az az ugynevezett 'ergonomikus' markolat, inkabb varosi bringakra szoktak tenni.

2021. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:

"Ti nem szoktátok a fogást váltogatni hosszabb tekerés közben?"

Körülbelül kétezerszer egy óra alatt, főleg a tavaszi visszaszokásnál. :)

Ahogy jön az edzettség, úgy csökken a kényelmetlenség.

2021. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha jól van beállítva minden, akkor nem nyomhatja. Lehet, hogy a nyerged előre dől, állítsd be vízszintesre.
2021. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

"Ha jól van beállítva minden, akkor nem nyomhatja."

Hát, de, de mondom, csak a hosszú kihagyás utáni első tekeréseknél.

Én az enyémen évek alatt lőttem be mindent optimálisra, de ha hosszabbat kihagyok, jönnek ezek a tenyér- és egyéb fájások.

Ha folyamatos, napi rutin tekerések mellett sem javul a helyzet, akkor tényleg beállítás, méret probléma lehet.

Az ülésen előre-hátra fél centi, kormány dőlésszög 5 fok, kormányszélességben 3-4 centi is rettenetesen sokat számít.


És tényleg nem oldja meg a markolat anyaga.

Ha az más, puhább vagy keményebb, csak annyi, hogy kicsit máshol fog fájni.

2021. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Ergon GA2 markolat vált be.

De amíg nem állítod be a többit, addig hiába veszel jó markolatot!

Kiindulásnak: belső lábhossz -2cm legyen a nyereg magassága (tetejéig mérve) a pedál alsó állásában.

A nyereg vízszintes vagy egészen picit előre lejt.

A nyereg előre-hátra tologatásával keresd ki azt a pontot, ahol vízszintes hajtókarnál a pedálon a térded és a lábfejed (nagylábujj tövénél a csont) km. egyvonalban van függőlegesen.

Ha jó helyen van a nyereg, de a könyököd az elejéhez érintve az ujjhegyeid nem érik el a kormányt, akkor túl nagy a váz. Más méretű stucnival lehet pár centit igazítani.

A kormánynak van szélessége és íve. Ezzel is kell játszani. 720mm vagy 740mm kormány ált. jó szokott lenni terepre és túrázni, de elfelejtik fogratni a stucniban, pedig nem mindenkinek azonos ívben állva jó.

Ha ez is megvan lehet finomhangolni mindent pár milivel, de szerintem el is múlik a panasz!

Tenyértámaszos markolatot nem vízszintesen teszünk fel, úgy nem is lesz soha kényelmes. Felülve úgy kell tamasztania, hogy a csukló ne törjön meg az alkarhoz képest. Eleve így kell fogni a kormányt, nem szabad mögé beesni! A csukló-kézfej vonal egyenes.

2021. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a sok jó tippet
2021. márc. 31. 12:26
 10/14 anonim ***** válasza:

A kormány nem tamaszkodásra van, ha támaszkodsz rajta, akkor valaminek a beállítása/mérete szar... vagy csak a testtartásod.

Nekem az egyik Balcsiparton villogós bringámnak konkrétan tölgyfából esztergált markolata van, 70-80km-t lazan letekerek vele így is bármibkényelmettlenség nélkül.

2021. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!