Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első kerékpár a családban....

Első kerékpár a családban. Mik azok a dolgok amiket mindenképp be kell szereznem hozzá, hogy minél tovább bírja?

Figyelt kérdés

Lányomnak vettem egy kerékpárt (trekking) és szeretném ha sokáig bírná.

Ez az egy kerékpár van a családban itthon, általában metróval, villamossal és gyalogbusszal közlekedünk viszont ő már régóta akart egy kétkerekű járművet. (15 éves)

Milyen lámpát vegyek rá? Ami nem ilyen elemes és bírja is a strapát, rázkódást. Nézegettem neten, de ezer féle van, nem tudom melyik lenne a megfelelő.

Van olyan is amit esetleg bedugok a telefonom töltőjének akksijába és úgy töltöm tehát usb-s? Bocsi, de tényleg nem értek hozzá.

Milyen kenőanyag lenne megfelelő a láncnak és milyen rendszerességgel tisztítsam? Ebből is van nagyon sok..

Defektgátló folyadék hülyeség vagy működik?

Bármilyen tippet/tanácsot elfogadok, hogy mik azok a kiegészítők amiket mindenképpen be kell szereznem.



2021. ápr. 5. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlbonyolítani: lámpából a fényerő számít, nem az, hogy elemes. Lásson ő is és őt is lássák.

Kenőanyag: kerékpárlánc olaj. Bármelyik kerékpárboltból.

Tisztítani is kell a láncot, nem csak folyamatosan olajozni. Pl. ilyennel: [link] Raksz bele zsírtalanítót (pl. [link] majd a zsírtalanítót lemosod, különben nem marad meg rajta az olaj, amit utána rácsepegtetsz.

Defektgátló folyadék nem hülyeség, gondolom a lányod nem állna neki gumit cserélni ha defektet kapna. Lehet olyat, amit előre beleraksz a belsőbe ( [link] és ha defektet kap, akkor a lötty eltömíti a lyukat, és lehet, amit akkor rak bele, amikor defektet kap ( [link]

Egy kis pumpa hasznos lehet ( [link]

Itt találhatsz ötleteket, hogy mi kellhet: [link]

A linkek az egyszerűség kedvéért decathlonosak, mert ott egyszerűbb megtalálni mindent, természetesen bármi más is jó.

2021. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Öcsi jó videókat készit, vannak karbantartásról is:

https://www.youtube.com/user/kerekparguru/videos

2021. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg usb-ről tölthető lámpa van. 200-300 lumen fényerő már elfogadható városban.

Persze ha sokat szeretne tök sötétben kivilágított területtől távol tekerni akkor valami komolyabb kellene 500 lumen vagy afelett. Igen, ezeket lehet powerbankról is tölteni.


Én is ajánlom a kerékpárgurut, sok dolgot elmond Öcsi bácsi!


A lánctisztítás akkor esedékes ha koszos. Ez lehet 50 km-es homokos alföldi varacskolás, vagy 300 km bárosi gurulás, nem tudjuk merre fog tekercseélni a jány.

Viszont ha nem értetek - még hozzá, akkor inkább vigyétek el egy szervizbe 1 évben használattól függűen 1-2x a kerékpárt. Néhány ezresért megtakarítják, lekenik.


A defektvédő folyadékok működnek, bár én inkább a defektbédős gumikban hiszek.

Természetesen nincs tökéletes megoldás. egy 60mm-es dipszkarton csavar térdrekényszerít bármilyen gumit és folyadékot :D


Városi közlekedésnél is ajánlom hogy legyen nála egy kis pakk. A minipumpa, egy öntapadós gumijavító, gumileszedő (ha ő nem akar szerelni, attól még megkérhet valakit. én mindig segítek ha megkérnek, saját ragasztóval is megcsinálom 70-80 ft nem ver a földhöz :D)

kifliszacskó, vagy valami erősebb amibe bele tudja tenni az eső elöl a nem vízálló dolgait.

néhány kábelkötegelő - akármire jó

1-2-3 pár gumikesztyű (az az orvosi vékony) jó ha van, mert ha meg kell fogni valamit ami mocskos akkor sokkal egyszerűbb kesztyűt húzni mint az olajat lemosni.

vészhelyzetre van szőlőcukor és 1-2 szelet cerbona

ha szemüveges akkor az a külön csomagolt szemüvegtörlő

a mostani helyzetben 1-2 eldobhatós maszk is jó ha van az embernél

ok tudom minden sarkon van kerékpárbolt ahol lehet segítséget kérni, de ha csak egyszer fordul elő, hogy kell valami, de nincs nyitva már bolt akkor jó ha van nálad!

zár!! nagyon fontos! nem 300 forintos kínai gagyi, mert az felhívás keringőre!


otthonra nem árt egy nagyobb pumpa amivel könnyebben lehet fúni. 1-2 havonta illik ellenőrizni a guminyomást akkor is ha nem használja. Ha lapos kerékkel tároljátok megtöködösik a gumi - lesz benne egy laposabb rész


A kerékpáron lennie kell

elöl hátul prizmának, lámpának

küllőprizmának vagy teflexcsíkos guminak

csengőnek

remélem a boltban így szerelték fel!

2021. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
23%
Sokat segítene, ha leírnád milyen bringáról van szó (típus, gyártmány, méret), esetleg hogy hol szerezted be.
2021. máj. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hypno ***** válasza:
53%
Egy 15 éves lány még bőven növésben van. Nem érdemes vagyonokat költeni a neki szánt bringára, mert nyúlik 10 cm-t aztán lehet is cserélni. Vagy más bringázási szokásai lesznek és akkor is.
2021. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 nemaRendőrség ***** válasza:

Én a mini pumpát elfelejteném városon belül.

Borzalmas használni, és nálunk 5 perc sétánként van egy benzinkút kompresszorral. Az arra jó ha a hegyekben vagy a semmi közepén történik valami, de városon belül gyorsabb, kényelmesebb bármi más.

Defektálló belsőt vennék, van benne egy kis trutyi ami ha defektet kap akkor eltömíti a lyukat, ilyenkor utána kell kicsit fújni, de ha nem levegőtlen a kerék akkor is elgurul vele a legközelebbi rendes pumpáig(akár haza is).


Lámpának én egy rendes akkumulátoros led lámpát használok este, annak van kb akkora fénye mint egy autó lámpának maximumon, de a túl erős fény sem jó, megvakítja a többi közlekedőt. Városon belül a lámpa elsődleges feladata hogy feltűnő legyél, nem az hogy fényt adjon. Tegnap kb éjfélkor jöttem haza bicóval, a közvilágítás mindent megoldott. Elég volt a kis villogó ledszemecske elől hátul.


Hasznos extrák városon belül:

Telefontartó, én vázraszerelhető párti vagyok. Kis táska aminek a teteje telefonnak van és van két oldaltzsebe pénznek, kulcsnak stb.


Első kosár. Jön a nyár, a pántok alatt borzalmasan beizzad az ember, abba rakom mindig a táskám. Hátsó kosarat annyira nem szeretem, van de csak végszükség esetére, mert bármit rakok oda zavarni fog biztonságos rögzítés mellett.

Sárvédő, sokaknak nincs ahogy észrevettem. Lehetőleg rendes fémet amit a vázhoz és a kerekek tengelyéhez is rögzíteni kell.


Bal oldalra tükör! Végtelenül hasznos és sokkal sokkal biztonságosabb vele a közlekedés. Látod ha előznek, látod bármi van mögötted. Jobb oldalra felesleges, sokáig az autókon sem volt kötelező.


Minden más vegyen meg magának. Ő tudja mennyire van affinitása útközben megszerelni ha úgy van.

Lehet kapni kis vázra szerelhető elsősegély táskát, abszolút felesleges városon belül. Vagy ellopják vagy hurcolhatja mindenhova és pár méterenként van egy rendes elsősegély doboz.

Dinamo, felesleges.

2021. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hypno ***** válasza:
A privátban átküldött képet tedd ki ide, had lássák a többiek is. Ez a bringa egy álom, tökéletesen felszerelve.
2021. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

@5

Egy 15 éves lány már nem nagyon fog nőni. Olyan 14-15 éves korukra a nők jelentős része eléri a végleges magasságát, férfiaknál érdekes akik 18-21 éves korukig nőnek

2021. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hátizsákban mini szerelő keszlet , lathatosagi könnyű mellény, imbusz / kerék / nyereg kónuszhúzó kulcsok . Otthonra láncbontó racsni leszedő fontos . Nappal ne vigye a lámpákat akksit stb lebugázzák ...
2021. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amit én viszek.


Lámpa elemes. A dinamosak régen nem voltak jók. Ma meg nincs is külön,ha jól rémlik.

Pumpa: azért kerülhet olyan helyre Bp-n belül is ahol nincs kút.

Mini szerszám. 6funkcio.

Gumi leszedő és folt készlet.

Lánc bontó.

Egy nagy inbusz a hajtóműhöz (egy időben szeretett lelazulni)

Pót belső.


A defektgátlós belsővel nincs tapasztalagom. De azé4t nem árt megtanulni gumit szerelni egyrészt nem nagy ördöngösség másrészt nem mindig van szervìz ahol megcsináljak.

2021. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!