Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás közben a láthatós...

Kerékpározás közben a láthatósági mellény/fényvisszaverő ruházat viselése lakott területen kívül még napos időben, jól látható ruházat viselése esetén is kötelező?

Figyelt kérdés
A tavasz és a jó idő beköszöntével egyre gyakrabban kerékpározok. Napos időben általában egy piros színű széldzseki van rajtam, ami szerintem a többi jármű, közlekedő számára még távolról is könnyen észrevehető. Lakott területen kívül a fényvisszaverő ruházat viselése még nappal, jó fényviszonyok között is kötelező? Lakott területen belül is kötelező, vagy ott csak ajánlott? (Mielőtt még kioktató hangnemű, lehülyézős és epés megjegyzéseket kapnék: jogosítvánnyal még nem rendelkezem, a szabályokat jelenleg is tanulom - a kérdést is ezért írtam ki).

2021. ápr. 13. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nem kötelező, természetesen.
2021. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen kívül, korlátozott látási viszonyok között kötelező egész pontosan. Lakott területen belül nem kell. Persze nem árt!
2021. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lakott területen kívül csak éjszaka és korlátozott látási viszonyok között kell és helyettesíthető fényvisszaverő ruházattal (pl. a biciklis mezek többsége rendelkezik fényvisszaverővel)
2021. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De ezen fellül szerintem mindenkinek jól felfogható érdeke, hogy minél jobban látható legyen... szerencsére ma már egyre több sporttárs választja a láthatósági színű, fényvisszaverő csíkos mezeket, dzsekiket, kabátokat az év bármely szakában.. és jönnek rá egyre többen, hogy lehet ezekből rendes márkás ruhadarabokat is venni, nem csak kukásmellényt.
2021. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Túl sok értelme igazából nincs isnormál látási viszonyok közt, mert ígyis, úgyis látható vagy.
2021. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Hivatásos sofőrként mondom, hogy ez egy faxság... nappal is elvakíthat a nap, tükröződések... vagy csak már 10órája hajtásban van mögötted a romàn autoszállító konvoly..

sok életet mentett már meg a láthatósági ruha nappal is.

2021. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha elvakít a Nap, akkor hogy látod meg az elvileg még inkább tükröződő, mellényt viselő valakit az út szélén?:)
2021. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy sehogy és átmész rajta... de tudod ez is ad 1 plusz lehetőséget ahhoz hogy észrevegyenek... lehet ezen lökdösődni ovis szinten... hogy van e értelme nappal vagy nincs... de felesleges... mindenkinek aki részt vesz a forgalomban jól felfogott érdeke, hogy minél jobban látszódjon.

én országúton még a hàtsó piros villogót is felnyomom fényes nappal is... mivel pontosan tudom milyen egy hivatàsos sofőrnek aki hajtásban van... nem szeretném megadni a sorsnak az esélyt, hogy csak ennyin múljon.

apukàm 30év balesetmentes vezetés után egy fáradtabb napon 40tonnással fényes nappal átment egy kistraktoroson, saját elmondàsa szerint biztosan nem aludt, látta is, csak egyszerűen nem fogta fel mit làt.

2021. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell ... tudniuk kell, hogy rajzoljak fel a korvonalad az aszfaltra, hogy merre allt a fejed :)))
2021. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem árt ha van nappal is!

Persze ne vegyél fel kukásmellényt ha nem áll jól, de van sok rikító színű mez, sapka. Azok abszolút nem cikik!

Sok országútisnál látom, hogy nappal is használnak erős fányű villogót hátul. Meg is tudom érteni! A szüke úron a sötét biciklire sötét mezben a kormányra dőlve nem biztos, hogy az ember féktávolságon kívül észre veszi.

2021. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!