Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlotok?

Milyen biciklit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenlegi biciklimet, amit kb 10 éve raktam össze szeretném lecserélni valami komolyabbra.

A cél hosszabb rövidebb biciklitúrák nagyrészt aszfalton, ritkábban könnyebb terep (erdei út, földút), tehát nem hegyet mászni akarok.

Első sorban magam szeretném összerakni ezt is, de szívesen várok komplett bicikli ajánlásokat is.

Milyen vázat, váltót, villát stb ajanlotok nekem?

Ami fontos még, hogy 194 magas vagyok és 115 kg, kb 400 ezer a keret.


Köszi mindenkinek :D



2021. ápr. 19. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami cross, esetleg trekking.
2021. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg cross-trekking :)

Igazából szerintem nem kell neked teleszkóp ha főleg aszfalton használnád, max. földúton. 400-ból már kapsz gravelt, pl. Cube Nuroad-ot, vagy Decathlonban Triban GRVL 520-at.

2021. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, köszi, ezt már eldöntöttem én is csak konkrétumok érdekelnének :D


Második, koszonom szépen neked is. Szerintem egy első teló azért elférne ha esetleg betevednek erdőbe, szerintem a merev villa nagyon ráz :)

2021. ápr. 19. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha én építenék, akkor cross trekkinget raknék össze, amihez újan nem nagyon lehet külön csak vázat kapni, így valószínűleg vennék valami használtat, aminek a váza szimpatikus, jó állapotú és kiárulnám a gyári alkatrészeit. Villának Rock Shox Paragont raknék bele, váltásnak Shimano Deore M5100 1x11, valami olyan Hollowtech II hajtóművel, amire tudok 40-42 fogas narrow-wide lánckereket rakni. Fékeknek Shimano XT vagy Deore hidraulikus tárcsa. Kerékszettet fűzetnék valamit, ami viszonylag könnyű, de erős, elöl 28, hátul 32 kétszer húzott küllővel, ipari csapágyas kerékagyakkal, tubeless ready felnikkel. Ezekre 40-44-es gumit raknék belső nélküli rendszerrel.

Ennek elvileg valahol 12 kg körül meg kéne állni, ha jól vannak összeválogatva az alkatrészek.

B opciónak megfontolnám agyváltó és esetleg szíjhajtás alkalmazását, ehhez más váz is szükséges. Ez különösen akkor megfontolandó, ha nem szeretsz túlságosan karbantartással foglalkozni.


Ez persze csak az én álmom, sokan biztos inkább 3x8, 3x9 váltásban gondolkodnának, mert olcsóbb és nagyobb tartományt fed le kisebb lépésekkel. Esetleg merev villát raknának bele, akár karbont, hogy csökkentsék a súlyát és csökkentsék a karbantartásigényt.


Szerintem építeni akkor érdemes, ha már van egy határozott elképzelésed, hogy mit szeretnél. Én a fentit 3-4 eddigi bringám legjobb tulajdonságaiból, alkatrészeiből gyúrtam össze az én felhasználásomnak megfelelően. Lehet, hogy neked nem ez kell. Így inkább vennik valamit készen a helyedben, hogy jobban érezd, onnan milyen irányba szeretnél elmozdulni. Legyen gyorsabb aszfalton? Legyen kényelmesebb terepen? ...

2021. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Csakis a Merida Dual Thrust!:D

u.i.:Az a Robin biciklije b@zdmeg!

2021. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy szerinted az erdőbe kell a teleszkóp, de szerinted a gravel és cyclocross bicikliket (amiken ugyebár nincs teleszkóp) hol használják? :)

Persze te dolgod, bár nem értem pár sorral később miért írod, hogy merev villát rakatnál bele. A 3x8-as váltót is me fogd utálni, mert felesleges ha nem akarsz hegyekre/ről biciklizni, a teleszkóp is csak plusz súly, ár, karbantartás és költség karbantartásnál.

De persze ez az én véleményem, te olyat veszel/csinálsz, amilyet szeretnél.

2021. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindnekinek. Utána néztem mi az a gravel, eddig nem tudtam :D

Azt nem írtam higy merev villát szeretnék, csak azt higy az szerintem ráz terepen :)

2021. ápr. 20. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Vennék vázat , mindent akcioban külön de ha lehet egy helyről . Kereket is füzetném . Spéci dolgokkal rugós nyeregszár hidra fék velotech lampák stb , 400 kilón belül lennék .
2021. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!