Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől nyikorog a bicikli...

Mitől nyikorog a bicikli pedálja? Hogy tudnám megcsinálni, hogy ne nyikorogjon?

Figyelt kérdés
Bezsíroztam a láncot is, azt gondolván, hogy hátha az okozza a problémát, de ugyanúgy nyikorog. Azt kétlem, hogy a súlyom miatt (80 kg) nyikorogna.

2021. ápr. 25. 11:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
Vegyél új bicklit!
2021. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
4 éves bicikli.
2021. ápr. 25. 11:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Pedal olqjozas. De valoban ritka porblema
2021. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyikorog a pedál, bezsíroztad a láncot. Ööö, nem a pedállal kéne kezdeni valamit?

Bár előtte bezsírozhatod a lámpát, csengőt, nyerget, kormány fogantyút is ... :D

2021. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Olajozd meg a pedált!
2021. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

A lancrol a zsirt (ha tenyleg azzal kented be) azonnal takaritsd le benzinnel, brigéciollal vagy mindegymivel csak szaraz legyen, utana olajozd be lanckenovel. A zsir semmi masra nem jo, mint gyujteni a mocskot.


Aztan allitsd szepen fejre a bringat, es kezdd el kezzel tekerni, hogy kideruljon mi nyikorog. Lehet a valto, lehet a pedal (foleg ha valami olcso sz*r volt), lehet a hajtomu tengelye ha nem monoblokkos a rendszer, lehet akar a hatso tengely is. Amikor megvan a hiba, akkor kezdd el javitani, ne otletszeruen locsoljal ide-oda olajat meg zsirt.

2021. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én inkább a középcsapágyra gyanakodnék, szétment a golyóskosár, szinte biztos.
2021. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 4 eves bringaban csak nincs mar hagyomanyos tengely, amikor 2000 HUF alatt van egy random kinai monoblokk, amit se beallitani, se zsirozni nem kell, csak betekerni a helyere...
2021. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:

Na onnantól, hogy a láncot kented a zajra, én nem vagyok biztos benne, hogy a pedál nálad pedált jelent, lehet, hogy a komplett hajtókarra érted?


Onnan lentről jövő hang oka lehet tényleg pedáltengely, de ezt kizárnám, hacsak nem valami noname műanyag vacak van rajta.

Inkább a középcsapágy-csésze mocorgása szokott hangot adni.

2021. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8: Tavaly ősszel vettem bringát, az van benne.
2021. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!