Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri elektromos biciklire...

Megéri elektromos biciklire beruházni?

Figyelt kérdés
Mindenképpen új biciklit szeretnénk venni, ami hosszútávon elkísér minket. Viszonylag sík térségen lakunk, de azért vannak kisebb hegyek. Szeretnénk a kislányunkat is biciklin vinni hátul. Érdemes egy drága elektromos biciklire beruházni vagy teljesen felesleges?
2021. ápr. 25. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ezek szerint fiatalok vagytok... sztem egy jó cross-trekking simán elég nektek, meg kisebb hegyre is.

Mi 50+-osak vagyunk, de még nem akarnánk e-bike-ot...

2021. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Viszonylag sík vidékre felesleges. Egy nem túl jó elektromos trekking árából kapsz két jó minőségű simát. A villanymotor 25 km/h-ig segít rá. Sík úton ezt lábbal is lehet tartani, vagy ha kényelmesen mész, 20-22-t akkor is. Hegyvidéki terepen nyer értelmet az ebike, vagy ha valaki koránál, állapotánál fogva már nem bír úgy tekerni.
2021. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed kifizetni 1 millió körüli összeget, akkor igen.

Élvezetes és könnyű vele túrázni.

2021. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen, fiatalok vagyunk, akkor inkább maradunk a hagyományos bringánál, úgyis valóban nagyon drágák ezek az ekektromosak
2021. ápr. 25. 20:52
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kis időt engedjétel el. Pár év és tudtok együtt is tekerni. Előtte lehet gyalogtúrázni, hogy legyen némi állóképessége a gyereknek.
2021. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#5: miért kéne elengedniük...???? Rengeteg család viszi a gyerekeket normál bicajon, hátsó ülésben, vagy első ülésben...


Plusz ott van még a lehetőség: a beülős utánfutó, vagy ha már picit nagyobb a gyerek, de nem bírja még a nagy távokat, akkor a "ráakasztós" tandemrúd:

[link]


Kérdező, nem tudom, ismered-e ezt a blogot.... Van egy csomó olyan útvonal leírás, ami kifejezetten gyerekekkel való túrázáshoz jó:


[link]

2021. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ezt a részét én sem értem. Tervezünk még gyereket szóval akkor most az elkövetkező X évben emiatt nem ülhetünk biciklire? Egy totyogóssal hogyan gyalogtúrázzak? Na mindegy a hasznos válaszokat köszönöm, gondolom az ötös válaszadó sem rossz szándékkal írta,de a választ akkor sem értem
2021. ápr. 26. 10:31
 8/20 anonim ***** válasza:

Aránytalanul nagy kiadásnak érzem. Ráadásul ha már kicsit nagyobb lesz, akkor a gyereknek is elektromos bringát akartok majd venni, hogy tudja veletek tartani a tempót.

A totyogóssal nyilván az 1-2 km is nagy táv. De mind a gyalogtúránál, mind pedig a bringázásnál a gyereknek is nagy élmény, hogy egyre nagyobb távokat tud megtenni. Ha a totyogóst fel kell venni, akkor már nem is akarsz majd olyan nagyon messze menni te sem. :)


"Tervezünk még gyereket szóval akkor most az elkövetkező X évben emiatt nem ülhetünk biciklire?"

Ilyet senki sem mondott!

Ha 100 km-t akarok montizni, akkor nyilván nem a 11 éves gyerekkel megyek. De ha a fele aszfalt és nincs benne 1000 méter szint, akkor már lazán tud jönni velem.

Sőt, még olyat is csináltam ill. csináltunk a párommal, hogy reggel külön-külön mentük 1-2 órás kört, amíg a kisgyerek aludt. Utána lehetett menni a nem edzés jellegű közös kirándulásra.


Lehet úgy használni az e-bike-ot, hogy több szintet, nagyobb távot mész, mint amire önerőből képes lennél, de ugyanúgy odateszed magad, mintha igazi bringát taposnál.

És lehet úgy is használni, hogy minimális erőfeszítéssel haladsz gyorsan a rásegítésnek köszönhetően. Utóbbi esetben nem lesz meg a jóleső fáradtság.

Ameddig gyerekülésben elfér, addig alig nyom többet, mint egy átlagos túlsúly. És csak ennek a túlsúlynak a megindításánál lenne értelme, szerepe a rásegítésnek.

2021. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy félreértettük egymást. Nincs biciklink, szeretnék venni. Biciklis ulesunk van (azt azt gondoltam rá tudom szerelni egy sima és egy elektromos kerékpárra is). Igazából a sztori szempontjából így mindegy is, hogy van -e gyerekünk vagy sem.
2021. ápr. 26. 12:34
 10/20 anonim ***** válasza:

#9: nagyon jó trekking bringákat lehet kapni - elég széles választékban. Az árát tekintve is...

Érdemes azt kb. megbeszélnetek, hogy mennyit tudtok rászánni, és abban az árkategóriában megkeresni a lehető legjobb felszereltségű bicajokat.

2021. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!